100-річчя з дня народження Альбіна Гавдзинського Нова Каховка відзначить у 2023 році

4 липня 2021 року Альбіну Станіславовичу Гавдзинському, унікальній людині, геніальному художнику, співцю Нової Каховки виповнилося б 98 років…

Про плани святкування 100-річного ювілею А.Гавдзинського Online НК розповіла начальник відділу культури і туризму Новокаховської територіальної громади Херсонщини Наталія Зарудна.

Альбін Станіславович присвятив велику частку свого життя нашому місту. Вперше він приїхав сюди ще у 1949 році, коли тільки розроблявся план будівництва Каховської ГЕС. А потім, вже у 1951 році, він за покликом молодої творчої душі на громадських засадах приїхав сюди знову, щоб стати живим свідком Великої будови і відтворити у своїх живописних полотнах крок за кроком появу гідровузла, а потім – і нашого міста.

У 1961 році Альбін Станіславович Гавдзинський зробив неоціненний дарунок місту – передав 237 своїх робіт, які вперше експонувалися в Одеському музеї Східного і Західного мистецтва, після чого переїхали на постійне своє зберігання до Нової Каховки. Зараз в колекції галереї – майже триста творів Великого митця, які складають її основу.

Альбін Станіславович Гавдзинський був удостоєний високого звання Народного художника України (2004), Почесного Громадянина Нової Каховки і Почесного будівельника Каховської ГЕС (1961).

В історію нашого міста золотими літерами вписане ім’я Великого митця. Альбін Гавдзинський ніколи не буде забутий в місті, до якого він ставився з неймовірною ніжністю і любов’ю, і в якому є картинна галерея, що з гордістю носить його ім’я.

В День народження Великого майстра завжди згадують з теплотою і любов’ю. Готуючись відзначити 100 річний ювілей Альбіна Станіславовича, плануємо оголосити 2023 рік роком А.С.Гавдзинського та започаткувати премію його імені для талановитих художників громади.