11 разів лунав Дзвін Пам’яті на території Міноборони

24 січня в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, представники керівництва оборонного відомства, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, слухачі Національного Університету оборони України імені І. Черняховського, представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України, курсанти та військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав одинадцять разів…

У цей день в 2015 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Молодший сержант БЕРЕЗА Олександр Григорович.

Солдат ЖУК Василь Володимирович.

Старший сержант КОНОПЛЬОВ Андрій Анатолійович.

Сержант ЛАСКІН Сергій Володимирович.

Солдат ЛЕБЕДЕНКО Іван Анатолійович.

Капітан ПОПОВ Олександр Олександрович.

Старший сержант ХІВРИЧ Сергій Олександрович.

Солдат ШЕВЦОВ Олександр Михайлович.

Рядовий міліції ГРЕБЕНЮК Максим Олегович.

Сержант служби цивільного захисту ЗЛАТЬЄВ Костянтин Олександрович.

Старший солдат МИКОЛАЙЧУК Дмитро Васильович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.