Звернення міського голови до Дня звільнення від нацистських окупантів території, де нині розташована Новокаховська громада

ШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ!

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ НОВОКАХОВСЬКОЇ ГРОМАДИ!

В цей день ціною багатьох життів воїнів різних національностей територія нашої громади була звільнена від нацистських загарбників. На цій землі тривали запеклі бої – за кожну вулицю, за кожен дім. І свідченням цьому є численні братські могили, обеліски, меморіали з десятками прізвищ полеглих бійців.

Сотні і сотні захисників нашого краю загинули в битві за Дніпро. Але ті, хто вижив, змогли подолати опір фашистів і захопити правий берег та продовжити звільнення України.

Час невпинно летить вперед. Нині серед нас вже не залишилося учасників тих подій. Але ми пам’ятаємо їх розповіді, як після війни вони повернулися на береги Дніпра, щоб будувати тут молоде місто і повертати цю землю до мирного життя. Вони жили серед нас, вчили нас любити цей край, працювати для його розвитку. Вони подарували життя наступним поколінням новокаховчан і залишили нам у спадок плоди своєї праці: вулиці, парки, будинки, будівлі шкіл та садочків, кінотеатрів і установ.

Вшануйте сьогодні пам’ять наших пращурів – мужніх бійців і невтомних трудівників, які звільнили нашу землю від ворога і повернули їй радість мирного життя!

Світла пам’ять про них нехай живе у серці кожного з вас. Сьогодні наша черга турбуватися про цю землю, про її захист і її розвиток. Бажаю вам успіхів, здоров’я і мирного неба. Пам’ятайте про славетну історію нашого українського роду! Вітаю вас з цією важливою для нашої громади датою!

З повагою міський голова Володимир КОВАЛЕНКО