20 років тому Новокаховська міськрада створила центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з інвалідністю

20 років тому, 13 грудня 2001 року, Новокаховська міська рада ухвалила рішення «Про створення центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з інвалідністю», повідомляє Online НК.

У 2001 році завдяки наполегливості на той час начальника управління праці та соціального захисту населення Володимира Лозового та начальника міського відділу освіти Олени Стоянчук, були вирішені необхідні організаційні питання, підготовлено приміщення і на початку вересня 2002 року гостинно відкрилися для перших своїх вихованців двері центру реабілітації.

Перші дні діяльності завжди не прості, але крок за кроком, за підтримки і допомоги з боку міської влади, помічників і благодійників, створені усі необхідні умови для виховання та реабілітації маленьких громадян міста.

В центрі діти почувають себе комфортно та затишно, мають змогу здобувати навички поведінки в побуті, спілкуватися з однолітками, знаходити сили і бажання радіти життю, і бути такими як всі. У цьому їм допомагають висококваліфіковані фахівці: вчителі, вихователі, фахівці з фізичної реабілітації, медичні працівники.

До цієї важливої дати, 20 років з дня прийняття рішення про заснування установи, колектив центру, вихованці, їх батьки та помічники, благодійники йшли разом долаючи труднощі і перешкоди, радіючи успіхам та досягненням.

Будь-яке зрушення, навіть маленький успіх, – це вже перемога. І коли відбувається диво – після наполегливих щоденних занять вдома та регулярної реабілітації в центрі дитина робить свої перші кроки і починає говорити, – це справжнє свято…

За час роботи закладу сорок дві дитини були направлені на навчання до загальноосвітніх шкіл, сімнадцять до навчально-реабілітаційного центру, двадцять дві дитини до дошкільних закладів, два випускника продовжили навчання в університеті. Для колективу Новокаховського центру – це значні досягнення, які дають наснагу для подальшої роботи.

За традицією ювілей Новокаховський центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю святкує у вересні – з моменту відкриття закладу, з довгоочікуваного батьками дня, коли діти вперше увійшли до установи.

Колектив установи готовий взаємодіяти з усіма, кому небайдужі проблеми дітей з інвалідністю, і прагне розширити коло спілкування з тими, хто потребує підтримки. Адже здійснює важливу місію – допомагати…