26 червня в Україні і світі відзначають День кримськотатарського прапора

Щороку 26 червня в Україні відзначається День кримськотатарського прапора – день шанування національного символу кримських татар, корінного народу Криму. Етнічний кримськотатарський прапор вперше було затверджено І Курултаєм кримських татар у 1917 році, що проходив у Бахчисараї. У 1991-му Другий Курултай зробив золоту тамгу на полі небесного кольору національним прапором.

З моменту свого існування кримськотатарський прапор в різні часи піддавався заборонам. Та після повернення кримських татар до Криму, за часів незалежної України, прапор почав своє відродження разом зі своїм народом.

День кримськотатарського прапору вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій. А 29 серпня 2010 року на ІІІ сесії V Курултаю кримськотатарського народу було ухвалено рішення відзначати День національного прапора 26 червня – у день відкриття ІІ Курултаю. Його мета – об’єднання народу і популяризація кримськотатарської символіки.

Сьогодні, Крим є окупованим Росією. Кримські татари, які виступають за свободу під кримськотатарським прапором, піддаються тиску і репресіям з боку окупаційної влади.
День кримськотатарського прапора активно відзначають за межами Криму. Підтримаємо кримськотатарський народ!

Крим – це Україна!