4 липня – День народження Почесного громадянина Нової Каховки Альбіна Гавдзинського

4 липня 2021 року Народному художнику України, Почесному громадянину міста Нова Каховка Альбіну Станіславовичу Гавдзинському виповнилося б 98 років…

Про це редакції Online НК повідомили у відділі культури і туризму територіальної громади.

А.С.Гавдзинський – це людина з великої літери, геніальний художник, співець Нової Каховки, її живописний літописець, людина, якій ми будемо весь час вдячні за той скарб – колекцію картин, які він подарував нашому місту і завдяки чому у нас є картинна галерея.

Альбін Станіславович присвятив велику частку свого життя нашому місту. Вперше він приїхав сюди ще у 1949 році, коли тільки розроблявся план будівництва Каховської ГЕС. А потім, вже у 1951 році, він за покликом молодої творчої душі на громадських засадах приїхав сюди знову, щоб стати живим свідком Великої будови і відтворити у своїх живописних полотнах крок за кроком появу гідровузла, а потім і нашого міста.

У 1961 році Альбін Станіславович Гавдзинський зробив неоціненний дар місту – подарував 237 своїх робіт, які вперше експонувалися в Одеському музеї Східного і Західного мистецтва, після чого переїхали на постійне своє зберігання до Нової Каховки. Зараз в колекції картинної галереї імені А.С.Гавдзинського зберігається майже триста творів Великого митця, які складають її основу.

Альбін Станіславович Гавдзинський був удостоєний високого звання Народного художника України (2004), Почесного громадянина міста Нова Каховка (1970) і Почесного будівельника Каховської ГЕС (1961).

В історію нашого міста золотими літерами вписане ім’я Великого митця. Альбін Гавдзинський ніколи не буде забутий в місті, до якого він відносився з неймовірною ніжністю і любов’ю, і в якому є картинна галерея, що з гордістю і шаною носить його чудове ім’я.

Тож, в День народження Великого майстра, який нажаль, пішов у інший світ, ми його згадуємо з теплотою і любов’ю. Готуючись відзначити 100 рійний ювілей Альбіна Станіславовича, плануємо оголосити 2023 рік роком А.С.Гавдзинського та започаткувати премію його імені для талановитих художників громади.