“Альтком” реконструював аварійний міст через Північно-Кримський канал біля Нової Каховки у рекордні строки

На Херсонщині в рамках програми “Велике будівництво” реконструювали аварійний міст через Північно-Кримський канал, а фактично – ледь не збудувати його заново – за 5 місяців замість передбачених 9-ти.

Як це вдалося зробити фахівцям української компанії “Альтком”, що спеціалізується на будівництві доріг та складних інфраструктурних об’єктів, з’ясували кореспонденти news.obozrevatel.com.

Оновлений міст через Північно-Кримський канал

Чи не найважливішим, стратегічно важливим об’єктом, що потрапив під президентську програму “Велике будівництво” на Херсонщині, без сумніву є міст через Північно-Кримський канал. Він, як зазначали в Херсонській облдержадміністрації, “забезпечує рух мережею державних доріг півдня, з’єднує правобережну і лівобережну Україну та тимчасово окупований Крим”.

Точніше – забезпечував. Адже 111-метрова залізобетонна конструкція на трасі Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ була збудована ще в 1956 році, разом з каналом, що постачав воду в Крим. І відтоді міст не бачив жодного капітального ремонту. Що й призвело до сумних наслідків: ще в 1991 році, за даними Служби автомобільних доріг у Херсонській області, він був визнаний аварійним. І три десятиріччя легкові автомобілі, вантажівки та громадський транспорт їздили по Північно-Кримському мосту, постійно наражаючись на небезпеку.

До 2019 року міст перебував у настільки критичному стані, що з осені 2019 року через нього вимушено обмежили рух великогабаритного транспорту. А за рік, у 2020 році, держава нарешті вирішила відремонтувати стратегічний об’єкт – і Північно-Кримський міст було включено в програму президента Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

Міст визнано аварійним з 1991 року

Тендер на проведення реконструкції Північно-Кримського мосту виграла компанія “Дорожне будівництво “Альтком”. Відбудувати аварійний міст у компанії взялися за 91,3 млн грн. Роботи стартували, щойно дозволили погодні умови: 15 березня рух через міст було повністю зупинено і дорожники приступили до реконструкції. Завершитися вона мала 31 грудня. Тож мешканці Таврійська та Нової Каховки, які щодня діставалися через міст на роботу, а також тисячі водіїв та дальнобійників отримали би чудовий подарунок до новорічних свят.

Вартість реконструкції мосту – понад 90 млн грн

Розпочали роботи в березні, завершити мали до 31 грудня 2021 року

На час проведення реконструкції людям довелося зіштовхнутися з певними незручностями. Адже громадянам, що не мали власного транспорту, доводилося виходити з автобусів та маршруток перед мостом, переходити його пішки (для цього “Альтком” обладнав тимчасовий перехід) – і вже на іншому березі каналу сідати в інший громадський транспорт. Тож багатьом з них доводилося виходити з дому на годину раніше, ніж до того – аби через непередбачувані затримки та збої в тимчасовій схемі організації руху громадського транспорту не запізнюватися на роботу.

На час реконструкції було обладнано тимчасовий пішохідний місток

Власники автомобілів теж з нетерпінням чекали на завершення реконструкції мосту. Адже технологічний об’їзд через село Коробки тільки в одну сторону вимагав додаткових 25 хвилин часу за кермом. А якість об’їзних доріг залишала бажати кращого. Тож люди, в яких у родинах було по два автомобілі, просто залишали один з них на іншому березі, аби, перейшовши міст разом з пішоходами, продовжити поїздку на іншому авто. Ті, кому пощастило менше і хто не мав “резервного” авто – щодня вимушено робили “гак” у 40 км завдовжки.

Поки тривала реконструкція, водіям доводилося робити "гак" у 40 км завдовжки

Розуміючи, наскільки важливо чимшвидше відкрити проїзд через міст, фахівці “Альткому” працювали на об’єкті ледь не цілодобово. І спромоглися завершити реконструкцію в рекордні строки: на 4 місяці раніше від заявленого строку. Вже 25 серпня цього року рух через міст було запущено. Так компанія привітала Херсонщину з 30 річницею Незалежності України.

Північно-Кримський міст на початку реконструкції...

...і після її завершення

Масштаб проведених за 5 місяців робіт – вражає.

Спершу фахівці демонтували аварійні конструкції, посилили існуючі елементи, замінивши частину з них. Далі було встановлено нову прогонову будову.

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Як розповів керівник проектів з будівництва мостів компанії Анатолій Нешта, “Альтком” розширив з 3,5 до 4,5 м кожну смугу проїжджої частини. Тож габарит проїзду з 7 м збільшився до 9 м. Ширшим став і тротуар: якщо раніше він був завширшки 1 м, то після реконструкції ширина тротуару зросла майже до 2 метрів. Передбачено також велодоріжку.

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Робітники компанії встановили оцинковану перильну та бар’єрну огорожу, облаштували сучасне освітлення. Проїжджу частину вкрили гідроізоляційною системою “Bridgemaster”. Це сучасний високофункціональний замінник звичного асфальтового покриття. Його перевага – у гідроізоляційних властивостях, високій зносостійкості та антислизьких якостях, що не тільки забезпечить довгу експлуатацію реконструйованого мосту, а й допоможе знизити кількість ДТП. Це покриття на 80% легше від асфальтобетону, воно значно стійкіше до деформацій внаслідок значного транспортного навантаження. І, що особливо важливо – у разі, якщо покриття таки буде пошкоджено – його дуже легко відремонтувати.

Так змінився Північно-Кримський міст за 5 місяців

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Вдвічі швидше: "Альтком" реконструював аварійний Північно-Кримський міст у рекордні строки

Тож у результаті “Альткому” вдалося заощадити не тільки час, нерви жителів регіону, які з нетерпінням очікували на завершення реконструкції, а й гроші для бюджету. Адже реконструйований за сучасними технологіями та з використанням інноваційних матеріалів міст служитиме без необхідності проведення поточного ремонту значно довше.