АМУ готує пропозиції до органів державної влади щодо кроків, які можуть замінити карантин вихідного дня

12 листопада Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан дав коментар на тему впровадження карантину вихідного дня у ефірі телеканалу «Україна 24».

Виконавчий директор АМУ пояснив, що замість карантину вихідного дня краще запровадити дієвий механізм самоізоляції осіб, які заразилися коронавірусною хворобою. Адже зараз ніхто не контролює самоізольованих людей, а це створює додаткові ризики поширення СОVID-19, повідомляє Online Нова Каховка з посиланням на auc.org.ua.

Щодо коштів з Держбюджету, які мали спрямувати муніципалітетам, Олександр Слобожан зазначив, що всі доплати медичним працівникам, закупівля апаратів ШВЛ, кисневих балонів та інших протиепідемічних засобів здійснювалися за рахунок місцевих бюджетів.Тому необхідно терміново виділити кошти з Держбюджету, в першу чергу для забезпечення лікарень киснем та кисневими концентраторами.

Крім того він наголосив, що слід невідкладно починати вакцинацію від сезонних хвороб. Органи місцевого самоврядування вже самі виділяють на це кошти, проте не можуть отримати погодження Міністерства охорони здоров’я України на отримання вакцини.

Наразі Правління Асоціації міст України погоджує підготовлене експертне звернення до органів державної влади, яке складається з трьох конкретних пунктів щодо ситуації з карантином. У зверненні будуть наведені аргументовані факти і пропозиції щодо тих кроків, якими Асоціація пропонує замінити карантин вихідного дня, – сказав О.Слобожан.

Переглянути коментар Виконавчого директора АМУ: