Австралійські інвестори мають намір вкласти 76 млн євро у вітрову енергетику Херсонщини

Австралійська компанія CWP Global планує інвестувати величезну суму в вітроелектростанцію на Херсонщині – 76 мільйонів євро (90,2 мільйона доларів США).

Міжнародний розробник енергетичної інфраструктури CWP Global придбав наземний вітрової проект потужністю 73 МВт, який в даний час розробляється в Херсонській області на півдні України, повідомляє  metallurgprom.org.

Компанія заявила в понеділок, що будівельні роботи з цього конкретного проекту, як очікується, почнуться в 2023 році. За оцінками, ця схема потребує інвестицій в розмірі 76 мільйонів євро (приблизно 90,2 мільйона доларів США), які створять 360 робочих місць.

«З огляду на потенціал відновлюваної енергетики України і її близькість до зростаючого ринку Європи, для CWP Global був очевидним вибором інвестувати в Україну. Це знакова інвестиція в Україні є захоплюючою сходинкою для CWP Global, і ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з громадами, партнерами по ланцюжку поставок і українським урядом для реалізації провідних світових інфраструктурних проектів », – зазначив голова CWP Марк Крендалл.

Компанія заявляє, що у неї є амбітний план розвитку України, спрямований на підтримку переходу країни від виробництва енергії на основі підземного видобування палива до низьковуглецевого майбутнього.

CWP Global також бачить в Україні потенціал виробництва зеленого водню. Більш того, компанія вважає, що країна може стати центром виробництва і експорту водню в західноєвропейські країни на континенті.

CWP була заснована в 2007 році на основі пристрасті до поновлюваних джерел енергії і можливостей, які представив своєчасний вихід на ринок, що розвивається відновлюваної енергії в Південно-Східній Європі. З тих пір компанія розробила майже 2 000 МВт проектів відновлюваної енергії, включаючи найбільшу в Європі діючу наземну вітрову електростанцію. Центральний офіс CWP Global розташований в Ньюкаслі, Австралія.