Автобусний квиток: заради інтересів людей без популізму

1480На засідання виконкому, яке відбулось 25 серпня, були запрошені начальник відділу галузей економіки Тетяна Мандебура, начальник КП «Автоцентр» Олег Тарабака та приватний автоперевізник Віталій Перетятько. Обговорювалась можливість зменшення на 50 копійок вартості проїзду на деяких міських маршрутах (тобто із 4-50 грн. до 4 грн.) – усього по місту прокладено шість маршрутів.
Як зазначив міський голова Володимир Коваленко, мова щонайперше іде про комунальне автопідприємство, якому, у крайньому випадку, можна буде допомогти завдяки міському бюджету. Що стосується приватних автоперевізників, – їм зменшити тариф влада може тільки рекомендувати. Пропозицію міський очільник обґрунтував тим, що трохи впала вартість паливно-мастильних матеріалів. Що стосується вартості квитка на приміських маршрутах, то вона залишиться, якою і була, адже при обговоренні нинішніх тарифів запропоновані перевізниками були суттєво зменшені (наприклад, із обрахованих 15-17 грн. до 7 грн.).
Член виконкому І.Давиденко вважає, що основним аргументом для зниження тарифу не може бути коливання ціни на паливні матеріали, адже їх вартість – лише 20% вартості квитка. Усе інше – це зарплатня, запчастини тощо, та й прибуток перевізник повинен мати, аби розвиватись. За його думкою зменшення пасажиропотоку на деяких міських маршрутах – це не підстава для перегляду тарифу. Закінчується літній період. З першого вересня запрацюють навчальні заклади, що в свою чергу змінить пасажиропотік. Питання вивчене не до кінця. Не можливо у популістському ціноутворенні дійти до того, щоб пасажирський транспорт взагалі зупинився.
Рішення з цього приводу не було прийняте, хоча проект підготовлений завчасно. Вирішили зважити всі «за» і «проти», працівникам відділу економіки рекомендовано моніторити ситуацію і розглянути це питання на позачерговому засіданні в найближчій час. Завдання влади – пошук компромісу між пасажирами та пасажироперевізниками з обов’язковим урахуванням думки громадськості та громадських організацій.