Байден заявив про важливість підтримки України в ситуації з «Північним потоком-2»

Президент США Джозеф Байден в ході саміту Великої двадцятки (G20) провів переговори з колишнім канцлером ФРН Ангелою Меркель і кандидатом на посаду канцлера Олафом Шольцом.

Під час переговорів Байден звернув увагу на необхідність всебічної підтримки України в ситуації з газопроводом «Північний потік-2». Про це повідомила пресслужба Білого дому.

«Президент Байден підкреслив важливість продовження роботи з реалізації угоди США і Німеччини про підтримку України та європейської енергетичної безпеки, щоб Росія не могла маніпулювати потоками природного газу в шкідливих політичних цілях» – сказано в повідомленні.

26 жовтня в Німеччині зробили крок до того, щоб сертифікувати російський газопровід «Північний потік-2». Міністерство економіки ФРН проаналізувало надійність газових поставок і передало результати Федеральному відомству по мережах, яке є регулятором в даному питанні.

Раніше повідомлялося про те, що процес сертифікації російського газопроводу ПП-2 може розтягнутися мінімум на кілька місяців, оскільки крім рішення Німеччини необхідно ще й рішення Європейської комісії.

У Держдепартаменті США заявили, що ПП-2 не запрацює раніше березня 2022 року, оскільки Німеччина і Європейська комісія затягнуть з його сертифікацією. Тому якщо Росія має запаси газу для транспортування по ПП-2, вона зобов’язана збільшити поставки в Європу за вже існуючими маршрутами.