Безробітних у Новій Каховці ознайомили з роботою патронатними вихователями

5 листопада 2020 року спеціалістами служби у справах дітей та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Новокаховської міської ради, проведено семінар на тему: «Патронат над дитиною», повідомляє Online НК.

Захід проведений у Новокаховській міській філії Херсонського обласного центру зайнятості з метою ознайомлення осіб, які перебувають на обліку як безробітні, з темою патронатного виховання.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Присутнім було роз’яснено основні аспекти діяльності патронатних сімей, завдання та права патронатних вихователів та категорії дітей, які підлягають такому вихованню.

Патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки коли через хворобу або смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

Наголошено на тому, що патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів сім’ї.

Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на влаштованих під патронат (два с половиною прожиткових мінімуму на кожну дитину відповідного віку).

Особливості роботи патронатного вихователя визначаються готовністю в разі потреби негайно прийняти дитину у своїй сім’ї, яка опинилась в складних життєвих обставинах і потребує захисту. Робота патронатного вихователя пов’язана з надмірним психологічним навантаженням, потребує спеціальної підготовки та професійної майстерності щодо налагодження стосунків з дитиною яка розлучена зі своїми батьками, оцінки її потреб, створення сприятливих, комфортних умов для корекції поведінки дитини, підтримки стосунків з батьками, родичами, сприяння поверненню дитини до родини чи влаштування до іншої форми виховання.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя залежить від потреб дитини, та обставин, що спричинили влаштування дитини, але не може перевищувати 3 місяці. У окремих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін може бути продовжено до 6 місяців.

У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину не можливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

Громадяни, які мають намір стати патронатними вихователями, за інформацією можуть звертатись до міського центру для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Новокаховської міської за адресою: вул. Новоселівська, буд. 5, місто Нова Каховка; контактний телефон: 5-37-58.