Біля Нової Каховки триває будівництво мосту через Північно-Кримський канал (відео)

Згідно з програмою Президента України «Велике будівництво» 15 березня стартувала реконструкція стратегічного об’єкту Херсонщини – мосту через Північно-Кримський канал.

111-метровий залізобетонний міст було зведено понад 60 років тому, повідомляє  nikcenter.org. Він розташований на дорозі Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ і забезпечує рух мережею державних доріг півдня, з’єднує правобережну і лівобережну Україну і тимчасово окупований Крим.

Як повідомляють в Укравтодорі, під час реконструкції буде влаштоване нове металеве полотно, яке значно легше, ніж залізобетонна конструкція. Воно буде складатися з чотирьох металевих головних балок постійної висоти, перекритих металевою ортотропною плитою проїзної частини. Покриття мостового полотна і тротуарів нового типу – одношарове водонепроникне на основі метилметакрилату. Проїжджа частина на мосту буде покрита гідроізоляційною системою. Буде зносостійке і антиковзаюче покриття для мостових настилів, яке володіє високою стійкістю до деформації, навіть при підвищених температурах.

Які роботи ведуться зараз?

Основні роботи ведуться на нульовій опорі: виконано її посилення, завершено армування і бетонування підпір, ведеться монтаж арматурного каркаса насадки. На першій опорі омонолічені підфермники.

На початку червня розпочнеться збірка прольотів, після монтажу будуть виконані роботи по установці оцинкованого перильного і бар’єрного огородження, а також встановлено освітлення.

Реконструкція мосту через Північно-Кримський канал триватиме до 31 грудня 2021 року.