Бюджет Новокаховської громади входить в п’ятірку бездотаційних та має рівень вище середньообласного

Сьогодні, 18 серпня, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко разом з головою Каховської районної державної адміністрації Наталією Стаднік та її першим заступником Андрієм Лиманом взяли участь у засіданні колегії Херсонської обласної державної адміністрації.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Засідання провів голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир.
На порядок денний були винесені питання:

  • Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2021 рік за підсумками першого півріччя поточного року;
  • Про підсумки роботи місцевих органів влади щодо забезпечення виконання місцевих бюджетів області на перше півріччя 2021 року.
    Про прогноз обласного бюджету на 2022-2024 роки.

Директор Департаменту економіки ОДА Юлія Кривчик доповіла про те, що протягом періоду послаблення карантину в цілому стан економіки регіону покращився, однак, у зв’язку з несприятливими погодними умовами погіршилися показники сільськогосподарського сектору економіки. Також дещо зросли показники заборгованості виплат заробітної плати в регіоні.

Аналіз виконання дохідної частини місцевих бюджетів за перше півріччя 2021 року показав, що в цілому виконання бюджетів складає 107,9 %(+207 млн грн від запланованого), однак 7 громад області не впорались з поставленими задачами, в результаті чого недоотримано більше 10 млн грн.

Доходи загального фонду на одного мешканця територіальних громад в середньому на Херсонщині складає 2347 грн. В Новокаховській територіальній громаді цей показник складає 3108 грн (третій показник з 49 громад). Найбільший дохід серед громад на одного мешканця складає 3971 грн, найменший – 528 грн.

Співвідношення видатків на утримання апарату ради та виконавчих органів влади до власних та закріплених доходів у процентному відношенні в Херсонській області складає 25,6% в середньому. В Новокаховській громаді цей показник складає 16%. До прикладу, найменший показник – 14%, найбільший – 55%.

Також директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Вітренко надала інформацію, що бюджет Новокаховської громади входить в п’ятірку бездотаційних та має рівень вище середнього за результатами оцінювання потенціалу територіальних громад за 1 півріччя 2021 року.