Чи об’єднають Каховський район в одну громаду

Залишити в Каховському районі одну об’єднану територіальну громаду з центром у Каховці запропонували місцеві жителі.

На їхню думку, це б дозволило вирішити питання збереження центральної районної лікарні, а також визначитись з долею пам’ятника «Легендарна тачанка» та інших «нагальних питань» району, повідомляє newday.kherson.ua.

– Було б логічно, щоб усі колишні сільські ради увійшли до однієї Каховської ОТГ. Це дозволило б зберегти і лікарню, і всіх спеціалістів, яких ми там маємо. Тож на території району мала б залишитись одна об’єднана громада, – пояснив один із ініціаторів, директор фермерського господарства «Мар’янівське», директор ТОВ «Агробізнес» Едуард Репілевський.

На думку авторів ініціативи, до майбутньої Каховської ОТГ мали б об’єднати вже створені в районі Тавричанську, Зеленопідську, Любимівську, Роздольненську та Костогризівську ОТГ. А також ще не об’єднані Волинську, Федорівську і Малокаховську сільради. У складі Каховської ОТГ вони бачать і ті сільради, які згідно перспективного плану формування громад області мають увійти до Таврійської міської ОТГ.

Як мінімум запізнілою цю ініціативу вважає виконавча директорка херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська.

– Є золоте правило: якщо не знаєш як діяти – дій за законом, – прокоментувала вона. – Важливим є те, що на Каховщині ніхто подібної громади ніколи не ініціював. Ніхто жодних кроків у напрямку створення однієї на весь район ОТГ не здійснював. Тож говорити про перспективи цієї ініціативи в рамках діючого законодавства ми не можемо. Важливо пам’ятати, що нині центр прийняття рішень переміщується до Кабміну, який діятиме на підставі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та інших законодавчих актів. Нині на завершальному етапі перебуває підготовка проекту перспективного плану формування територій громад Херсонської області для затвердження Кабміном. Після цього подальше об’єднання громад, згідно чинного законодавства, відбуватиметься вже виключно за перспективним планом. Але в ньому навіть у проекті відсутня ОТГ, яка б об’єднувала всю територію нинішнього Каховського району. Часу на внесення подібних пропозицій було більш ніж достатньо – цей перспективний план до його затвердження на рівні обласної ради в листопаді 2019 року обговорювався на всіх рівнях. Навколо нього точилося безліч розмов. Та в будь-якому випадку суб’єктом прийняття рішень в частині об’єднання є органи місцевого самоврядування. Не фермери і не райдержадміністрації можуть ініціювати подібні рішення, а самі місцеві ради.

Олег БАТУРІН