Чому і як треба прибирати опале листя з прибудинкових територій

Золота осінь зачаровує своїми барвистими кольорами, які у теплі сонячні дні, додають особливого настрою. Прогулюючись містом прислухаємося до шелесту падаючого листя та насолоджуємося бабиним літечком. Та зовсім по-іншому ці чарівні дні сприймають працівники комунальних підприємств, які з настанням осіннього листопаду щодня прибирають територію міста, збираючи опале листя та сміття. Також комунальниками проводиться кронування дерев, обрізання кущів, сезонне прибирання квіткових клумб та утримання паркових алей.

Додається багато клопоту мешканцям багатоповерхівок ОСББ та ЖБК щодо належного утримання своїх прибудинкових територій, які вкриті різнобарвним килимом із листя.

Милуючись такою красою люди забувають про необхідність своєчасного його прибирання аби це не призвело до виникнення сміттєвого хаосу та небезпечних екологічних умов на зеленій прибудинковій території перетворивши її на звалище гнилого листя.

Одна з обов’язкових умов – газон (прибудинкова територія) повинен бути восени очищений від опалого листя. Так чому ж необхідно звільняти зелені міські територіі від опалого листя?

Річ у тому, що міське середовище з техногенним навантаженням, що постійно збільшується, – середовище забруднене. Міські зелені насадження отримують цілий комплекс забруднювачів з повітря, грунтів і вод, які проникають в листя.

Що ж утвориться навесні з листя, що пролежало зиму на газонах? Спресована під снігом кірка! Залишати таку підстилку і дозволити їй включатися далі в грунт – це більше шкода, чим користь для рослин.

Добре відомо, що важкі метали і багато інших забруднювачів скорочують термін життя дерев, а також викликають ослаблення їх стійкості до хвороб і шкідників. У більшості випадків опале листя дуже швидко стає сумішшю листя і різноманітного побутового сміття, яке багато городян кидають під дерева та чагарники. Недоїдки, пластикові пакети, собачі екскременти – все це протягом зими активно накопичується, змішуючись із листям і створючи сприятливе місце для існування небезпечних інфекцій. У місцях великого скупчення листя часто додається будівельне сміття і багато іншого, що люди не знають, куди подіти.

Тому відсутність прибирання та вивезення опалого листя з прибудинкової території можуть створити небезпечні екологічні умови на частково знищеній зеленій прибудинковій території, яка перетвориться на гниюче звалище.

Вкотре звертаємось до мешканців міста із нагадуванням необхідності проведення постійного прибирання дворових та прибудинкових територій та обов’язкового їх очищення від опалого листя.

При цьому нагадуємо про заборону спалення листя через загрозу забруднення повітря, води, грунту та можливість отруєння людей і тварин. Адже тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Також при спалюванні виділяється бензопірен, вуглекислий газ, оксид азоту та діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху та впливає на імунну систему. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.

Спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та порушенням закону “Про охорону атмосферного повітря”. Так, стаття 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за “самовільне випалювання рослинності або її залишків” від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За такі дії можна отримати штраф від 340 до 1360 грн., а для підприємців – від 850 до 1700 гривень.

Як же позбутися опалого листя? Мінекології рекомендує компостувати листя – для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати, щоб створити необхідні умови для перетворення його в компост, яким можна удобрити ґрунт. Найпростіше зібране листя складувати, як правило, в зоні контейнерних майданчиків для подальшого вивезення з міських територій комунальними службами.

Давайте не будемо байдужими: наведемо лад на прибудинкових та міських територіях і разом подбаємо про екологію та красу міста!

Відділ комунального господарства Новокаховського міськвиконкому

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial