COVID-19: оперативна ситуація з ліжками та медичним персоналом у Новокаховській ЦМЛ

За оперативною інформацією щодо поширення коронавірусу на Херсонщині, яку щодобово оприлюднює сайт ОДА, за минулу добу у Новій Каховці на COVID-19 захворіли 4 особи. У міській лікарні потужністю 25 ліжко-місць на лікуванні перебуває 26 осіб.

Ситуція в області щоденно погіршується, кількість ліжко-місць катастрофічно зменшується. Всього по Херсонщині відсоток зайнятих ліжок хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 становить 65,1%.

Як виходитимуть з кризової ситуауії у Новій Каховці редакції Online НК розповів головний лікар КПК “Центральної міської лікарні” Ігор Гайдаманчук:

– У Новій Каховці, ЦМЛ якої відноситься до опорних лікарень «першої хвилі», рішенням департаменту охорони здоров’я ОДА пропонується розгорнути не менше 150 ліжок для приймання хворих на COVID-19.

Керівництвом лікарні за всебічної підтримки міського голови Володимира Коваленка розроблено план дій з виконання цього розпорядження. Вже ведуться підготовчі організаційні заходи щодо перепрофілювання триповерхової будівлі на території лікарняного містечка (ЛМ) №1 під приймання хворих на коронавірус. Всього у відділеннях, що розташовані у цьому корпусі (терапевтичне, друге хірургічне, до якого входять офтальмологічне, урологічне та отолорінгологічне, неврологічне) знаходиться 95 ліжок. За рахунок «ущільнення» у терапії вже додали 4 ліжка. Тож маємо 99 ліжок

6 ліжок є у кардіореанімаційному відділенні та 25 ліжок в інфекційному відділенні, які вже приймають хворих на коронавірус. Таким чином, вже вийшли на цифру у 130 ліжок.

Окрім суто лікарняних організаційних заходів, ми припинили приймання планових хворих у всіх відділеннях лікарні. До лікарні приймаємо тільки хворих з гострим та невідкладним станом хвороб. При цьому всіх таких хворих перенаправляємо до хірургічного відділення у ЛМ №2 на Соколі.

Якщо ситуація буде і надалі погіршуватись, всі відділення ЛМ №1 будуть переобладнані для приймання хворих на COVID-19.

Важливою умовою лікування таких хворих є наявність можливості надання кисневої терапії. На сьогодні гострота проблеми забезпечення киснем у нас знята. Маємо 48 балонів з киснем і відпрацьований на обласному рівні алгоритм та логістику поповнення цього запасу. Лікарня має 8 концентраторів кисню для забезпечення хворих. Днями отримаємо ще 5. Ми почали підготовчу роботу щодо встановлення у лікарні кисневого генератора, який дасть нам змогу виробляти кисень для наших потреб на місті. Загалом згідно нормативних вимог 80% ковідних ліжок повинні бути обладнані апаратурою для кисневого лікування. Наразі ми зможемо у найближчий час, за умови отримання обіцяного обладнання та виконання всіх робіт у відділеннях лікарні, виконати цю вимогу для 50% ліжок.

Щодо кадрового потенціалу нашої лікарні, скажу відверто – масового відтоку лікарів, середнього і молодшого медперсоналу у нас немає. Потреба у лікарях складає 3 анастезіолога та 2 терапевта, 3 медичних сестри та 2 санітарки. Всі ці вакансії ми розмістили у Центрі зайнятості.

Тож працюємо і сподіваємось на те, що наші мешканці все ж таки зрозуміють: запобігти цій хворобі значно легше та дешевше, ніж від неї лікуватись. Носіть маски, користуйтеся санітайзерами, мийте руки після повернення з вулиці, дотримуйтесь соціальної дистанції.