Новокаховський центр соціальних служб: Не заслуговують діти бути покинутими

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ОТГ Херсонщини звертає увагу мешканців громади на проблеми дітей, що матері залишають у пологовому будинку, повідомляє Online НК.

Відмови від новонароджених в пологовому будинку – проблема, яку можна назвати «проблемою без часу». Прийшли інші часи, але проблема відмов від немовлят, як і раніше, залишається гострою. Велика чисельність новонароджених по всій країні залишаються сиротами, ледь з’явившись на світ: їх кидають матері, батьки та інші родичі. Причиною цього явища часто є нездатність матеріально забезпечити дитину, небажання батька дитини нести відповідальність, занадто юний вік матері.

При жіночій консультації КЗ «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» діє консультативний пункт, де з вагітними жінками фахівцем міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради проводиться профілактична робота щодо попередження раннього соціального сирітства.

Якщо жінка залишає дитину в пологовому будинку, то найчастіше вона так чинить або з мовчазної згоди біологічного батька (назвати чоловіка батьком без цього прикметника неможливо), або за його прямою вказівкою, а то і шантажу. Важливим фактором в ситуації, яка склалась, є просвітити жінку в правовому плані, розповісти, яку допомогу надає держава одиноким матерям, вимушеним виховувати дитину. Пошук другого з батьків, призначення аліментів або виплати матері-одиначці – про свої права жінка повинна знати.

На жаль, випадок відмови від новонародженої дитини став прикрим випадком у 2020 році, на спроби фахівців центру вплинути на рішення матері та залишити дитину з собою була отримана категорична відмова. Дитина – це не річ і не іграшка, яку можна віддати в чужі руки, в першу чергу, за такий страшний вчинок відповідати жінці не перед суспільством а перед собою і розуміння того доленосного прийнятого рішення прийде згодом і, напевно, переслідуватиме все її життя.

Жінка – це мати, вагітність – це відповідальність, дитина – це Дар, якщо ви пізнали радість стати матір’ю, не нехтуйте дарованим долею вам шансом в повній мірі насолодитися материнством.