Цьогоріч Херсонщина буде з акацієвим медом

Власники бджіл по всій Херсонщині терміново вивезли свої мобільні пасіки в акацієві гаї. У них наступила гаряча пора, бо зацвіла біла акація – «стратегічний» медонос для степової Таврії.

Причому це свято для пасічників навіть подвійне, оскільки минулого року цвітіння білої акації практично не було, і акацієвий мед на ринки завозили з сусідніх регіонів, повідомляє newday.kherson.ua. Відповідно, він і подорожчав найбільше, порівняно  з іншими видами меду. За трилітрову банку цієї корисної смакоти нині правлять від 450 до 600 гривень! А як буде далі, не можуть прогнозувати навіть самі пасічники.

— Цвітіння білої акації цьогоріч справді дуже щедре, на відміну від минулого року. Натомість бджоли через дощову й прохолодну погоду менш активні, — зазначає досвідчений пасічник з села Таврійського Юрій Лавриненко. – Скільки вони в таких умовах принесуть пилку з грон акацієвого цвіту, визначати поки зарано. Але досвід підказує: у гарний рік з однієї бджолосім’ї (вулика) можна отримати  17-25 кілограм акацієвого меду.

Зазвичай, достаток на ринку якогось товару призводить до зменшення його вартості. Але не з нашим хаотичним ціноутворенням: пасічники пригадують часи, коли за чудового медозбору закупівельні ціни на їхній продукт тільки зростали. І навпаки: меду взяли обмаль, а перекупники все одно дають за нього «сльози». Тож резюме таке: акацієвого меду у нинішньому році вистачить, а от чи подешевшає він – хтозна.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.