Делегація Нової Каховки взяла участь у святкуванні 25-річчя Конституції України на Кам‘янській Січі

На Херсонщині вже традиційно День Конституції України святкують на Кам‘янській Січі. Це місце було обрано не випадково, адже тут, на берегах Дніпра, Кость Гордієнко та Пилип Орлик записали перші права і вольності Війська Запорозького, які й стали фундаментом сучасної Конституції України. 

Активну участь у заходах взяла делегація Нової Каховки, яку очолював голова міської ради Володимир Коваленко та керучий справами міськвиконкому Віталій Кубатко. До її складу увійшли старости сіл, військовослужбовці 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, представники громадських організацій. Про це редакції Online НК  повідомила депутат міської ради Олена Ходорковська.

Привітав із 25-річчям Конституції України присутніх голова облдержадміністрації Сергій Козир: “Конституція для нашої держави – це основний закон, який містить права й обов’язки для кожного громадянина України, незалежно від його статусу. Саме цей документ робить нас по справжньому вільними та незалежними. Зараз нам всім важливо пам’ятати, що навіть пройшовши такий шлях до незалежності, українці продовжують її виборювати, як й сотні років тому”.

Також очільник Херсонщини поділився, що команда ОДА має амбітну мету – перетворити Кам‘янську Січ в історико-туристичне місце, яке притягуватиме тисячі туристів, а також дозволить відкрити для громадян невідомі таємниці українського козацтва.

Крім цього, Сергій Козир відзначив жителів області почесними грамотами та подяками голови ОДА.  Серед нагороджених були також військовослужбовці 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

На брамі поблизу входу до козацького цвинтаря лунає дзвін. Так духовенство скликає усіх охочих долучитись до молебню за Героїв України, які поклали життя захищаючи нашу країну. Також у знак пам’яті присутні поклали квіти до могили кошового отамана Костя Гордієнка.

Шквал бурхливих емоцій в гостей святкування викликало театралізоване відтворення прийняття Конституція Пилипа Орлика, ухваленої на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.

Крім цього, присутніх дивували показовими виступами почесні козацькі варти з Херсона та Миколаєва, а також вихованці гуртків “Джура”.