Депутати Херсонської обласної ради дали старт перетворенню 25 медичних установ області у комунальні некомерційні підприємства (КНП)

На ХХVII позачерговій сесії Херсонської обласної ради, що відбулася сьогодні 9 серпня, депутати дали старт процедурі перетворення 25 комунальних закладів охорони здоров’я (КЗОЗ) – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Подробиці прийняття цього рішення обласною радою кореспонденту Online Нова Каховка повідомив головний лікар Новокаховського дитячого протитуберкульозного санаторію “Джерельце” Юрій Яницький. 

Для отримання фінансування медичні заклади області переводяться у некомерційні комунальні підприємства

Під реформування на Херсонщині потрапляють 25 комунальних закладів, серед яких, зокрема, Херсонська обласна клінічна лікарня, Херсонська дитяча обласна лікарня, Херсонський обласний онкологічний диспансер, Херсонський обласний кардіологічний диспансер тощо.

В Новій Каховці цей процес торкнеться КЗ «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце» та КЗ «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба».  

Медична реформа вимагає, щоб до кінця поточного року всі КЗОЗ були перетворені у комунальні некомерційні підприємства та зайшли в електронну систему охорони здоров’я. В іншому випадку, обласні медичні заклади не зможуть заключити договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримати від НСЗУ фінансування. Внаслідок чого утримання КЗОЗ повністю «впаде на плечі» обласного бюджету.

Наш коментар: Не виключено, що це буде лише перший крок у реформуванні всіх обласних закладів охорони здоров’я. Наступним, як це в останні роки відбувається у всіх галузях економіки, стане укрупнення установ шляхом злиття і створення замість самостійних юридичних установ в районах області філіалів профільних КНП: кардіологічних, протитуберкульозних, тощо.

Що з цього вийде і, головне, як це вплине на якість і доступність медичних послуг, перш за все для мешканців віддалених районів області, ніхто прогнозувати зараз не може.

Ось і знову: починаємо реформування чогось і не знаємо куди і як воно нас виведе…

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial