Депутатська більшість Новокаховської міськради 5 років працювала на розвиток громади

П’ять років роботи депутатів Новокаховської міської ради 7-го скликання наближаються до фінішної риски. Залишилось провести декілька сесійних засідань, відзвітувати перед виборцями про роботу на окрузі та гідно підготуватись до наступних виборів.

Кожен день депутатської роботи добре знають в організаційному відділі Новокаховської міської ради Херсонщини, адже увесь цей шлях пройшли разом з депутатами.

Ось що розповів кореспонденту radionk.com.ua завідуючий оргвідділом Роман Пашкевич:

– У 2015 році жителі нашої громади обрали 36 депутатів Новокаховської міської ради. За чинним законодавством, всі вони були обрані від різних політичних партій, мали абсолютно різні погляди – як ідеологічні, так і стосовно розвитку країни та нашого міста.

З перших засідань комісій міської ради та сесій надважливу роль зіграли міський голова Володимир Коваленко та секретар міської ради Олександр Лук’яненко. Вони змогли об’єднати депутатів навколо однієї головної мети  – розвитку нашої громади. Та щоденної наполегливої  праці для людей. Як результат, партійні прапори були залишені за стінами міської ради, і станом на сьогодні проведено 86 сесій, прийнято 3 тис 165 рішень, працювали і працюють п’ять постійних профільних комісій, які загалом провели 372 засідання.

Що ж стоїть за цими сухими цифрами кількості сесій та проведених комісій? А за ними стоять міські тротуари, оновлене вуличне освітлення, цілодобове водозабезпечення. Бо саме рішеннями міської ради про фінансову підтримку комунальних підприємств при зростанні тарифів на електроенергію  компенсувалася різниця в тарифах, щоб не зростав тариф на воду. А також щоб вода в місті подавалася цілодобово. Це чисті вулиці, охайний парк, ремонти доріг та внутрішньо дворових проїздів, питання медицини, нове оснащення. Це заробітна плата медичним працівникам, яку  щороку держава недодавала, і депутати виділяли необхідні кошти з міського бюджету. Це освіта, ремонти шкіл, садочків, нові меблі, оргтехніка, ті кошти, які з місцевого бюджету направляли, щоб жоден заклад не був закритий.

Це регулярне транспортне сполучення, адже депутати міської ради протягом п’яти років підтримували КП «Міський автоцентр», приймаючи  рішення про погашення різниці в тарифах. Щоб не зростали тарифи на перевезення, щоб не перекладати їх на плечі жителів, які користуються громадським транспортом, з бюджету виділяються кошти на компенсацію витрат підприємства.

Це дитячі майданчики, яких з’являється все більше в наших дворах. Це розвиток культури. Протягом 7-го скликання завдяки злагодженій роботі міського голови, депутатського корпусу реконструйовано Палац культури. Сільські клуби дійсно стали центрами життя в селах і селищах нашої громади.

Це Програми соціальної підтримки незахищених верств населення, воїнів АТО/ООС, потужна підтримка розвитку спорту на території Новокаховської громади. І прикладами є те, що в Новій Каховці за останні три роки потужного поштовху набув розвиток близько 50-ти видів спорту. Ми бачимо, на який рівень піднялися пляжний волейбол, бокс та баскетбол, відродився гандбол, з’явилось нове футбольне поле «Дніпро». І, звісно, наш проект, наша мрія – це проект Центру Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка». Завдяки злагодженій роботі керівництва міста, депутатів міської ради проект має підтримку в Херсонської ОДА, у Президента України та Кабінету Міністрів. Ми вийшли на державний рівень підтримки цього проекту.

Серйозним досягненням депутатів 7-го скликання, організаційного відділу є створення потужної  Новокаховської об’єднаної територіальної громади. Завдяки нашим діям ми об’єднали два береги Дніпра – Нову Каховку, Веселе і Козацьке. Це поліпшило життя громад. Всі кошти, які ці громади отримують у вигляді податків, залишаються на їх територіях. Коли виникає потреба – з міського бюджету їм надаються додаткові фінанси на розвиток: оновлення освітлення, ремонт доріг, на благоустрій, ремонти сільських клубів, ФАПів, бібліотек.

За ці 5 років злагоджені дії дозволили зберегти систему професійно-технічної освіти. Всі ми пам’ятаємо, як утримання цього напрямку освіти поклали на міський бюджет, і депутати приймали важливі рішення для збереження цих закладів. Ми зберегли медицину, коли не вистачало коштів навіть на заробітну плату медиків. І це все – п’ять років депутатської роботи.

З перших сесій міської ради з 36-ти – 23 депутати, які об’єдналися навколо ідеї міського голови щодо розвитку нашої громади, були згідно їх бажання закріплені за округами. І увесь цей час вони активно працювали – починаючи від оформлення мешканцям актів на отримання пільг та субсидій, матеріальної допомоги. Вони щодня були на своїх округах, детально знали всі проблеми людей, зазначали першочергові. Все це віддзеркалювалося в рішеннях міської ради, прийнятті відповідних програм благоустрою, фінансової підтримки комунальних підприємств, у внесенні відповідних змін. Кожен з цих 23-х депутатів активно відвідував сесії. Дивує позиція близько десяти депутатів, які пропустили більше половини сесійних засідань. В щотижневику «Говорить Нова Каховка» опубліковані прізвища кожного депутата і їх активність на сесіях. Ті, хто сесії переважно пропускав, коли все ж таки приходили до сесійної зали, то голосували або проти питань, які розглядалися, або утримувалися від голосування. Дивує така позиція. Яке майбутнє можна від них очікувати?

Що стосується оргвідділу – розповім про те, що залишається за кадром. Для багатьох сесія закінчується спільним виконанням Гімну України. Але після цього починається робота оргвідділу з оформлення протоколів сесії, які наші спеціалісти  пишуть дослівно. І протоколи кожної сесії сягають від 500 до 1 тисячі сторінок! Це оформлення рішень сесії – а були засідання, коли розглядали більше 100 питань. І кожне потрібно оформити, зробити розсилку, завірити. Це робота, яка одразу розпочинається по підготовці до наступних сесій, прийом проектів рішень, вивіряння їх на правильність оформлення, вчасне розміщення на офіційному сайті Новокаховської міської ОТГ.

Підсумок п’яти депутатських років сьомого скликання – це активна більшість народних обранців, які працювали на користь міста. А депутати наступного, восьмого скликання, сподіваюсь, продовжать започатковані успішні проекти та добрі справи. Думаю, жителі нашої громади вже мають чітке розуміння, що депутат – це не набір лозунгів, партійних прапорів, білбордів з обіцянками. Депутат – це обрана вами людина, яку ви всі п’ять років бачили поряд із собою, на своєму окрузі, у своєму дворі. Хто активно працював у депутатських комісіях та на сесіях міської ради. Хто звітував реальними справами і  позитивними змінами в житті своїх виборців.