Держава залишила лісівників Херсонщини на “голодному пайку”

Працівники лісгоспів Херсонщини залишилися без чесно зароблених зарплат. У Голопристанському, Великокопанівському, Каховському, Новотроїцькому лісгоспах члени трудових колективів не бачили грошей ще з початку нинішнього року, тобто термін заборгованості перевищив два місяці. А її сума сягає мільйона гривень, повідомили “Новому дню” у обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

— Минулого року лісгоспи Херсонщини за рахунок продажу деревини на дрова та надання інших профільних послуг самостійно заробили близько сорока мільйонів гривень. І ще 35,8 мільйонів їм надійшло у вигляді доброчинної допомоги від лісівників різних регіонів України. Та з початку 2019 року така допомога більше не надходить, а кошти більше взяти ніде, оскільки держбюджетне фінансування припинене ще два роки тому. Така заборгованість з зарплат дає правоохоронцям підстави розпочати кримінальні провадження. І відповідати за ними будуть саме директори лісгоспів, хоча їх «підставили» київські чиновники та можновладці. До того ж, через безгрошів’я виникла значна плинність кадрів. Тільки минулого року з наших лісгоспів звільнилися 188 співробітників, — коментує голова обласної профспілки працівників лісового господарства Марія Глод.

З 6 березня в лісах Херсонщини оголосили пожежонебезпечний період. Але штати лісопожежних станцій укомплектовані тільки на третину, відсутні кошти на придбання пального й підготовку техніки для боротьби з вогнем, доставки води. Держава від фінансування цих заходів усунулася, тож надія тільки на бюджети районів та області.

Звісно, як масиви зелених насаджень запалають, то й гроші знайдуться. Але скільки до цього часу ми втратимо рукотворних соснових та акацієвих гаїв – невідомо. Торік, приміром, у краї «пішли з димом» понад сімсот гектарів лісу, а висадили наново менше двохсот гектарів. І вже очевидно, що нинішній рік для «зелених легень» Таврії сприятливішим не буде.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Поділіться цим:
Google-реклама:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial