Директор ЗОШ №10 Вячеслав Рєзніков: Я одразу почав виконувати свої обіцянки

Майже два роки тому директором загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Новокаховської міської ради призначено Вячеслава Рєзнікова. Кореспондент видання «Говорить Нова Каховка» записав інтерв’ю з самим молодим директором найбільшої школи у місті, до того ж єдиним чоловіком серед директорів шкіл Новокаховської ОТГ. 

Видання Online Нова Каховка пропонуємо це інтерв’ю увазі своїх читачів.

Таким був вхід до школи

Нині Вячеславу Рєзнікову, як директору школи, постійно доводиться розв’язувати складні завдання, що мають непересічне значення для споживачів освітніх послуг. Ми поцікавились у Вячеслава Вадимовича: як за такий короткий термін йому вдалося запровадити стільки позитивних змін у школі?

– Вячеславе Вадимовичу, Ви досить молодий керівник, на посаді директора не так давно. Чи впевнено себе почуваєте, очолюючи найбільшу школу міста?

– В освіті я – людина не випадкова та не нова. Освіті присвятив все своє трудове життя. Почав працювати майстром виробничого навчання, потім – викладачем. Маю великий досвід керівної роботи, до призначення директором ЗОШ №10 працював заступником директора з навчально-виховної та навчально-виробничої роботи.

– З чого ви почали свою роботу на посаді директора школи?

– Я – людина діла, тож коли за результатом конкурсного відбору мене призначили директором школи №10, одразу почав виконувати ті обіцянки, які давав під час зустрічі з батьками та педагогами школи в рамках конкурсу. Перш за все, було встановлено понад 200 нових вікон, замінені двері. Для забезпечення комфортного навчання дітей та праці моїх колег було проведено заміну теплотраси. Все це дає дітям можливість навчатись в комфортних умовах, а не сидіти на уроках в рукавичках.

– Гарний старт! А чи має продовження Ваша діяльність по розвитку школи?

– Дякую! Я з самого початку своєї праці в школі поставив собі «високу планку», і зараз, як би мені не було важко, я маю продовжувати розпочате. В школі почалася ціла низка ремонтів: центрального холу, покрівлі школи, заміна системи вентиляції в їдальні.

До речі про їдальню: окрім системи вентиляції було оновлено обладнання.

– Вячеславе Вадимовичу, а чи є якісь новації в освітньому процесі?

– Так, звичайно, школа – це перш за все освіта! Діти мають навчатись, а вчителі працювати в комфортних умовах, але про якість освіти ніколи не треба забувати!

На базі школи створено інклюзивно-ресурсний центр, оформлено  ресурсну кімнату для інклюзивного навчання, працює сім інклюзивних класів.

Освітній простір школи став якіснішим та змістовнішим. Впевнено дали старт Новій Українській Школі! До нашого навчального закладу прийшли молоді, креативні педагоги та розумні, допитливі до навчання та нових знань вихованці.

– А які у Вас плани на майбутнє? Що плануєте ще змінювати в школі?

– Звісно, мені б хотілось вам сказати, що через п’ять років школа, яку я очолюю, займатиме перше місце в країні по обладнанню та рівню знань. Але я практик, і добре розумію, що п’ять років – це дуже малий термін аж для таких змін. Але я, за підтримки колег та батьків школи, «стукаю в усі двері», шукаю спонсорів, знаходжу компроміси з місцевою владою та планую і надалі розвивати нашу школу. Зараз проводиться розгляд проєкту, який включає в себе встановлення паркану навколо школи, встановлення вікон в середній ланці,  відкриття комп’ютерного класу для початкової школи, обладнання кабінетів профільного навчання (українська мова, фізика, хімія), природничо-математичного циклу. Як то кажуть, далі буде…

Ми звернулись до колег Вячеслава Вадимовича Рєзнікова та батьків учнів, які навчаються у школі. Та поцікавились: як їм працюється під керівництвом молодого та амбітного керівника?

Собецька Світлана, вчитель початкових класів.

-Звичайно, після оголошення результату конкурсного відбору в мене та моїх колег були побоювання щодо подальшої праці: а як воно буде? Як ми будемо знаходити спільну мову? Чи зможемо налагодити стосунки з новим керівником? Але всі наші побоювання виявилися марними. Вячеслав Вадимович енергійний, креативний керівник, який швидко зміг налагодити взаєморозуміння і довіру, ефективно презентує шкільні інтереси в органах державної влади, відстоює шкільні інтереси, знаходить спільне розв’язання тих чи інших проблем. Наш директор дуже порядний, він – людина слова. Якщо вже щось пообіцяв, то ми впевнені, що обов’язково зробить.

– Ви як батьки дітей, що навчаються в школі №10, що можете сказати про директора? Чи виправдовує він ваші сподівання? Чи допрацьовує?

 Болотня Олена (син навчається в 2-му класі)

-Розумієте, наш директор не квіточка, щоб всім подобатись і виправдовувати чиїсь сподівання він не повинен. Але повинен розвивати школу, створювати комфортні умови для навчання дітей. Мені подобається, що з нас як батьків не беруть ніякі «побори», в нас не просять здавати кошти на нескінченні ремонти. Я бачу, як змінилась школа за часів нового директора: і вікна нові, і двері, і в холі ремонт йде. І це все – не за батьківський рахунок. Коли я бачу, що керівник сам робить багато для школи, а не обіцяє та просить в мене, мені самій хочеться допомогти і підтримати.

Добролюбова Олена (донька навчається в 7-му класі)

-Як мама дитини з особливими освітніми потребами, вдячна не за надію, а за конкретну можливість для моєї дитини навчатись разом з іншими дітьми. Я розумію, що це дуже важка праця, що важко всім, але для мене це реальна можливість дати дитині освіту і можливість пристосуватись до життя в соціумі. Я вдячна Вячеславу Вадимовичу за той колектив, який він очолює. Вдячна за атмосферу і ставлення до моєї дитини. Та навіть за пандус, який звичайна людина не помітить, а для мене це можливість комфортно потрапити до школи.

 

Чертков Михайло (син навчається в 3-му класі)

-Ви знаєте, в школі з лютого 2019 року багато чого змінилось. Навколо школи зроблено освітлення, в коридорах стоять нові питні фонтанчики, біля їдальні встановлені нові умивальники, зроблено ремонт у спортивній залі. Мені подобається ставлення Вячеслава Вадимовича до своєї роботи, школа для нього – як дім.

 

Такий вхід до школи став зараз