Для мене у пріоритеті залишаються питання освіти – Лілія Микитенко

Про роботу дошкільних установ та закладів середньої освіти Новокаховської ОТГ Херсонщини після заврешення осінніх канукул кореспонденту газети “Говорить Нова Каховка” відповіла начальник віддділу освіти, депутат Новокаховської міської ради 7 та 8 скликань Лілія Микитенко.

Сайт Online НК пропонує увазі читачів це інтерв’ю.

Завершилися шкільні канікули. І на початку листопада розпочалося навчання у школах Новокаховської ОТГ. Як працюють навчальні і дошкільні заклади в умовах карантину: чи тепло у школах, чи варто очікувати дистанційного навчання, чи забезпечені заклади фінансово?

На ці та інші питання нам відповіла начальник міського відділу освіти, новообраний депутат Новокаховської міської ради Лілія МИКИТЕНКО:

– Навчальний процес у школах Новокаховської громади розпочався вчасно. До всіх шкіл і дитсадків станом на 6 листопада подано тепло. У школах дотримуються передбачених карантинних вимог. А батьки, які хочуть перевести дітей на домашнє навчання, згідно рішення обласної комісії з ТЕБ та НС можуть це зробити, звернувшись до директора школи і написавши відповідну заяву. Це навчання відрізняється від дистанційного, яке проводять школи. Для такої дитини спільно зі вчителем буде сформовано графік консультацій і подання письмових робіт, які дозволять перевірити рівень знань учня. Але така форма навчання не є масовою – заяви подали лише кілька батьків. Пояснюють, що вони роблять це, щоб захистити здоров’я дитини.

– Ліліє Анатоліївно, календарний рік наближається до завершення. Якою є фінансова ситуація у школах Новокаховської громади?

– Заробітна плата педагогічним працівникам виплачується в повному обсязі. Садочки і школи 100% і вчасно отримують державну субвенцію і кошти, передбачені з міського бюджету. Передбачено і 50% щорічної винагороди вчителям. Зараз міський відділ освіти працює над формуванням бюджету на 2021 рік. Перелік робіт, які необхідно провести, – великий. Щоправда, аварійних ситуацій немає. В переліку,зокрема, – заміна вікон. Це актуальна проблема для всіх, тому що є заклади освіти – ровесники міста. Є питання асфальтування дворів у садочках, встановлення огорожі, робочі питання роботи каналізації і опалення. Актуальним є питання оснащення у школах харчоблоків. Почала працювати програма безпечного харчування. До неї вже долучилася  ЗОШ №10. Там створено сучасну їдальню. Роботи проводяться на умовах співфінансування: 70%-державний бюджет, 30%- місцевий.

– Ліліє Анатоліївно, Ви були депутатом міської ради з 2015 по 2020 роки. На місцевих виборах-2020 новокаховчани знову довірили вам представляти їх інтереси у Новокаховській міській раді. Вітаємо Вас!  Які питання маєте намір озвучувати на сесіях у новій каденції?

– Маю намір не просто озвучувати питання, а конкретно працювати і вирішувати проблеми, які є. Сподіваюсь, що наш новообраний депутатський корпус буде працювати плідно і знаходити шляхи, як вирішувати актуальні проблеми громади.

Для мене пріоритетними залишаються питання освіти. Я вдячна депутатському корпусу минулого скликання, який завжди йшов назустріч освіті – завжди! Які б ми проекти рішень не виносили – щоразу ці питання ретельно вивчалися і мали підтримку депутатського корпусу. Сподіваюсь, що і депутати нового скликання також будуть уважними до освітянських проблем.

Хочу звернути увагу депутатів в бік покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, створення більш комфортних і безпечних умов перебування дітей в закладах освіти. А це – і перевезення, і харчування. Ми ще з попереднім складом депутатського корпусу, при підтримці міського голови Володимира Коваленка, планували в цьому навчальному році збільшити витрати на харчування дітей в дитсадках – з 25 до 30 грн. на дитину. Сподіваюсь, ця пропозиція буде підтримана вже депутатами нового скликання.

І як керівник міського відділу освіти, і як депутат я завжди намагалася почути і зрозуміти кожного, і допомогти. Попереднє скликання для мене – це певний досвід. Вірю, що в новій каденції цей досвід я більш широко і продуктивно зможу використати».