Для недопущення блекауту енергосистеми України ГЕС будуть спрацьовувати водосховища

Міжвідомча комісія при Державному агенції водних ресурсів України скоригувала своє попереднє рішення щодо роботи ГЕС Дніпровського каскаду та Дністровської ГЕС у листопаді.

Про це з посиланням на прес-службу “Укргідроенерго” повідомляє Online НК.

Метою цього рішення є створення умов для того, щоб не допустити аварійні відключення, аварії та дефіцит потужностей в Об’єднаній енергетичній системі, які компенсуватимуть гідроелектростанціями.

Як працюватимуть ГЕС?

“Для недопущення аварійного відключення споживачів і запобігання виникненню загальносистемної аварії, дефіцит потужностей в ОЕС України компенсується гідроелектростанціями, як єдиним мобільним резервом, що, за рішенням Міжвідомчої комісії, призводить до понадпланового спрацювання водосховищ Дніпровського каскаду ГЕС в осінньо-зимовий період 2021-2022 років”, —  йдеться в повідомленні.

До Міжвідомчої комісії звернулись представники НЕК “Укренерго” з проханням відкоригувати режим роботи Кременчуцького водосховища, щоб збільшити виробництво електроенергії ГЕС. Це зумовлено значною втратою потужностей на теплових станціях внаслідок аварійності та недостатності вугілля і газу.

У свою чергу Міжвідомча комісія відкоригувала режим роботи водосховища — гідроелектростанція працюватиме у режимі спрацювання, а станом на 1 грудня рівень води у Кременчуцькому водосховищі має бути в межах 78,60 м БС.

Попереднє рішення комісії від 29 жовтня обмежувало спрацювання цього водосховища до показника 79,0-78,90 м БС.

Згідно цього рішення у листопаді Каховська ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 грудня рівень у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.