Для новокаховчан Всесвітній день футболу є особливим святом

У шанувальників футболу всього світу є своє свято – Всесвітній день футболу, який щорічно відзначається 10 грудня. Про розвиток футболу у Новій Каховці  Online НК повідомили у відділі в справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту територіальної громади.

Організація Об’єднаних Націй ухвалила рішення про появу свята у зв’язку з постійно зростаючим інтересом людей різного віку й різних національностей до цієї захоплюючої гри. «Людина, одного разу віддавши серце футболу, буде вірна цій грі до кінця життя!»

Щороку, десятого грудня, ми віддаємо данину футболу, який для багатьох із нас не просто гра, а стиль життя. Футбол – найпопулярніша гра на планеті. Скільки емоцій, палких суперечок, радості і навіть прикрощів приносять ці змагання, захоплюючи своєю боротьбою та непередбачуваністю. Немає, напевно, жодної людини, яка ніколи б не вдарила по м’ячу, не дала б пас, не намагалася забити гол.

В нашому місті професійно розвивається найпопулярніший у світі вид спорту. Метою та основним завданням розвитку футболу в місті Нова Каховка є організація дозвілля дітей, підлітків та дорослих, зміцнення здоров’я, а також розвиток особистості шляхом поєднання фізичного та інтелектуального виховання. Чим корисний футбол для здоров’я конкретно?

Якщо зібрати всі переваги гри в один перелік, він виглядатиме так: зміцнення серцево-судинної системи, поліпшення координації рухів, підвищення швидкості реакції, розвиток сили, витривалості, відповідальності за себе і за команду, загальне зміцнення організму, оздоровлення та підвищення опірності організму до різних захворювань.

Великим поштовхом у розвитку футболу на території Новокаховської міської територіальної громади стало введення в експлуатацію футбольного поля із штучним покриттям «Дніпро», на якому проводять навчально-тренувальні заняття та матчі як дорослі професіонали та аматори, так і дитячо-юнацькі команди.

18 травня 2021 року у м. Нова Каховка, на стадіоні зі штучним покриттям «Дніпро» спортивного комплексу стадіону «Енергія», пройшов один із провідних проектів Української асоціації футболу за підтримки Європейського союзу. Участь у заході взяло близько 100 дітей з різних навчальних закладів. Цей захід був відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини та забезпечення рівного доступу до футболу.

Під час проведення “Відкритих уроків футболу” на стадіоні панував справжній святковий настрій, який захоплював всіх учасників. На згадку про цю яскраву подію кожен учасник отримав пам’ятний подарунок у вигляді футболки з фірмовим написом та гарний настрій. А весь інвентар, який використовувася, залишився місцевим школам, що приймали участь у заході.

На території Новокаховської міської територіальної громади функціонує ФК «Енергія», який з 2010 року отримав статус професійної футбольної команди і виступає серед футбольних команд другої ліги. У футбольному клубі працюють 4 тренери, із них 1 дитячий.

У Новокаховській ДЮСШ «Таврія» активно розвивається відділення дитячого футболу. Всього в спортивній школі працює 4 тренери-викладачі з футболу, серед них 3 тренують юнаків і 1 – дівчат.

Вихованці Новокаховської ДЮСШ «Таврія» беруть участь у різноманітних турнірах, чемпіонатах України та області, з кожним матчем покращують свій спортивний рівень, демонструючи чудову гру, гарну фізичну форму та справжню командну роботу під керівництвом чудових тренерів-викладачів: Павла Черняєва, Данііла Масюткіна, Андрія Кивнюка та Сергія Кухарчука. Для них тренування дітей – це частина життя, це не просто робота, це їх творіння.

Згідно укладеного договору про співпрацю між Громадською організацією «Спортивний клуб Таврія» та Новокаховською ДЮСШ «Таврія» спортивним клубом у серпні 2021 року було надано благодійні внески у сумі 158,0 тис. грн. для участі двох юнацьких команд вихованців Новокаховської ДЮСШ «Таврія» у Чемпіонаті України з футболу серед юнаків U- 15, U-17.

Все більшої популярності набуває футбол, в який грають жінки. Футбольні команди у складі дівчат є і у Новокаховській ДЮСШ «Таврія», тренує їх Андрій Ківнюк. У травні 2021 року наші футболістки стали чемпіонками України з футзалу (ІІ ліга) серед дівчат 2006-2007 р.н. у м. Гребінка (Полтавської області).

З метою відзначення вихованців Новокаховської ДЮСШ «Таврія» секції з футболу серед дівчат за перемогу в Чемпіонаті України з футзалу серед дівчат 2008 р.н. за рахунок міського бюджету придбано комплекти спортивної форми- тренувальні та парадні костюми на загальну суму 48,4 тис. грн., команда з футзалу була нагородження на головній сцені міста під час святкування Дня міста Нова Каховка.

Міський голова Володимир Коваленко, голова громадської організації «Федерація футболу м. Нова Каховка» Леонід Чурсинов, відділ у справах сім`ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради, начальник відділу Наталія Таран вітають футболістів, тренерів, уболівальники та всіх шанувальників футболу з цим чудовим святом.

Бажають Вам – якщо грати, то красиво, якщо вболівати, то голосно, якщо прагнути, то тільки до перемоги, якщо любити то рідних, друзів, своє життя і звичайно ж, футбол. Нехай крики «олє-олє» підбадьорюють ваше серце, а доля постійно дає вам паси удач.

Довідка. А чи знаєте Ви, що перша згадка про футбол як про «гру в м’яч ногами» зустрічається ще в китайських джерелах другого тисячоліття до нашої ери? В ті часи футбол у Китаї називали «Цу Чю», що в перекладі означає «штовхати ногою». Завдяки цій захоплюючій грі китайці підтримували хорошу фізичну форму.

За іншою версією, попередницею сучасного футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у ІІХ ст. Вчені вважають, що футбол саксонців був частиною військової підготовки солдат. Ще три тисячі років тому ця гра була однією з провідних у цього народу. Відомо, що в футбол грали і древні греки та римляни. «Битва за м’яч» — саме так називали його в Греції, тож можна тільки уявити, якими прийомами користувалися гравці, щоб заволодіти м’ячем.