Для потреб медичних закладів Нової Каховки додатково планують виділити 1,7 млн грн

Про це йшла мова на останньому засіданні виконкому Новокаховської міської ради Херсонщини, повідомили редакції Оnline НК у відділі галузей економіки територіальної громади.

Так, начальник відділу Тетяна Мандебура представила проект змін до міської цільової Програми підтримки КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” на 2020-2022 роки.

Вона повідомила: з 1 квітня 2021 року запроваджено нові механізми фінансування на підставі договорів з НСЗУ за принципом оплати за послуги. Для укладання договору з НСЗУ міська лікарня має відповідати необхідним критеріям. Один з них – наявність цілого переліку медичного обладнання у відділеннях. Не менш важливими є і вимоги до приміщень медичних закладів.

Тому на виконання поточних ремонтів будівель і споруд загальний обсяг фінансування з бюджету міста, з урахуванням додаткових коштів на поточний ремонт, складе 1 млн. 728,3 тис. грн. Зокрема:

  • передбачено кошти на поточний ремонт по заміні та улаштуванню прорізів в приміщеннях поліклініки по вул. Героїв України, 33а – на суму 217, 6 тис. грн. (Володимир Коваленко пояснив: в лівому крилі поліклініки, де знаходиться первинна медична допомога, обов’язково має бути облаштований окремий вхід для людей з обмеженими можливостями).
  • буде виконано поточний ремонт у коридорі “первинки” на першому поверсі – на суму 261,9 тис. грн. А також планують облаштувати пандус. Такими є вимоги НСЗУ.
  • виконають поточний ремонт біля дитячої поліклініки на лікарняному комплексі №2 по вул. Світлова,1 – облаштування пішохідної зони тротуарною плиткою на суму 241,2 тис. грн.
  • зроблять поточний ремонт центрального входу до 5-поверхової будівлі на лікарняному комплексі №2 по вул. Світлова, 1 – на суму 372,9 тис. грн.
  • направлено кошти на поточний ремонт приміщення кисневої станції на лікарняному комплексі №1 по вул. Героїв України, 33а – на суму 174, 1 тис. грн.

На оснащення кабінетів медичною апаратурою загалом потрібно понад 2 млн. грн. Для обстеження жінок і чоловіків буде придбано гістероскоп вартістю 1 млн. 482,4 тис. грн., а також цистоскоп вартістю 525 тис. грн. Виконання цих умов дозволить розшири пакет послуг від НСЗУ.

Все це буде придбано для Центральної міської лікарні, щоб заклад, за словами міського голови Володимира Коваленка, міг забезпечити мешканців громади якісними медичними послугами. А медичні працівники щоб отримали можливість заробляти більше коштів, укладаючи нові пакети медичних послуг з НСЗУ.

Загалом на 2021 рік, з урахуванням всіх доповнень, загальна сума витрат на потреби медичної галузі міста становить 7 млн. 720,6 тис. грн.

Як зазначила Тетяна Мандебура, виконання Програми дасть можливість міській лікарні відповідати критеріям закладів охорони здоров’я для укладення договору з НСЗУ, а також забезпечити якісну і стабільну роботу закладу.

За пропозицією міського голови Володимира Коваленка члени виконкому підтримати проект рішення, завдяки якому мешканці міста отримають якісні медичні послуги, а медичні працівники – можливість заробляти більше, реалізуючи нові пакети медичних послуг у співпраці з Національною службою здоров’я України.

Проект рішення з цього питання буде винесено на сесію міської ради, засідання якої відбудеться 29 квітня.