Дніпрянська селищна бібліотека відзначила 115 -річчя

В цьому році бібліотеці селища Дніпряни, що  у Новокаховській громаді на Херсонщині, виповнилося 115 років! Вона найстаріша серед 16-ти бібліотек міста.

Про це редакції Online НК розповіли у відділі культури і туризму Новокаховської ОТГ.

Безоплатну бібліотеку-читальню відкрили в Британах у 1905-му році. На той час це був єдиний культурно-освітній заклад у селі. Бібліотека відкрилась на благодійні кошти графині Софії Богданівни Фальц – Фейн, крупної підприємниці та відомої меценатки кінця ХІХ – початку ХХ століття.

ЇЇ називали «українською Катериною ІІ» та «володаркою Херсонських степів». Софія Богданівна – це мати Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна – засновника знаменитого заповідника «Асканія-Нова».

В наслідок карантинних обмежень офіційний ювілей бібліотеки не відзначався. До свята з міського бюджету виділено кошти та придбано 2 столи, 8 офісних стільців, нові книги.

22 жовтня начальник відділу культури Наталія Зарудна та директор ЦБС Людмила Петрова привітали колектив бібліотеки та її читачів з цією визначною датою, вручили подарунки та побажали подальшого процвітання, вдячних читачів і нових звершень.