До уваги новокаховчан: роз’яснення щодо механізму сплати за спожитий у січні 2020 року газ

Відділ комнульного господарства Новокаховського міськвикнокому, що на Херсонщині, надав роз’яснення щодо механізму сплати за газопостачання мешканцями Новокаховської ОТГ з січня 2020 року, повідомляє  Online  НК.

З 1  січня 2020 року на підставі Кодексу газорозподільних систем (Кодекс ГРМ), затвердженого постановою НКРЕКПІ від 30.09.2015 р.№ 2494 для побутових споживачів природного газу розділено плату за послуги з газопостачання на дві складові:
– природний газ, як товар;
– послуга з розподілу природного газу.

Таким чином кожний побутовий споживач сплачує своєму постачальнику (на території Херсонської області – постачальник із спеціальними обов’язками ТОВ “Херсонрегіонгаз”) вартість фактично спожитого природного газу, а за послуги з розподілу цього природного газу окремо ~ АТ “Херсонгаз” (Оператор ГРМ).

При цьому плата за послуги з розподілу природного газу здійснюється виходячи з величини річної замовленої потужності об’єкта споживача та оплачується споживачем рівномірними частками протягом календарного року.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта споживача на тариф, встановлений НКРЕКП для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Річна замовлена потужність об’єкта споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік (період часу, який розпочинається з першої газової доби жовтня поточного календарного року і триває до першої газової доби жовтня наступного календарного) року), що передував розрахунковому календарному року.

Реквізити АТ “Херсонгаз” для оплати за послуги з розподілу природного газу: 73036, м. Херсон, вул. Поповича, буд. 3. р/р UA053808050000000026005619739 АТ “Райффайзен Банк АВАЛЬ у м. Києві. МФО 380805, ЄДРПОУ 03355353.

Зазначимо, що ці платежі розпочнуться лише при опалті спожитого природнього газу за січень 2020 року, тобто у лютому. До того часу постачальник цієї послуги визначиться у який спосіб він буде виставляти рахунки споживачам.