Доходи фізосіб хочуть оподатковувати за прогресивною шкалою

Народні депутати планують підвищити ставки податків із доходів фізичних осіб. Відповідний законопроєкт (№2758) було зареєстровано у Верховній Раді.

Законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження справедливої прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб)” передбачає впровадження прогресивного оподаткування залежно від суми нарахованого доходу.

Як це діє зараз: в Україні діє єдина ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФ), що становить 18%. Саме стільки перераховують із зарплати до бюджету роботодавці – незалежно від суми нарахованого доходу. Також стягується військовий збір – 1,5% і єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22%.

Тепер замість єдиної ставки податку на доходи фізосіб “Слуги народу” пропонують упровадити шкалу:

  • 18% – якщо база оподаткування (доходи) не перевищує 10-кратний розмір мінімальної місячної заробітної плати, встановленої законом для такого місяця (зараз – 47 230 грн);
  • 36% – якщо дохід перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, але менший 20-кратного її розміру (від 47 230 грн до 94 460 грн);
  • 54% – якщо база оподаткування перевищує 20-кратний розмір мінімальної зарплати (понад 94 460 грн).

Такі ставки хочуть впровадити для доходів, нарахованих у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Законопроєкт №2758 зареєстрував Депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубинський.