Другий день другої частини 40-ї сесії завершено

На ранковому засіданні Палати регіонів плідно попрацювали представники України в Конгресі місцевих і регіональних влад Сергій Чернов, депутат Харківської обласної ради, та Віталій Бей, депутат Гайсинської районної ради.

Теми для обговорення були такі:

Досягнення територіальної солідарності.

Роль регіонів у забезпеченні ефективної та людино-орієнтованої відповіді на пандемію.

Найголовнішим підсумком сьогоднішнього дня є виступ Лілії Пашинної, депутата Київської міської ради та керівника Делегації, під час прийняття резолюції про проведення референдумів на місцевому рівні:

«16 березня 2014 року під приводом місцевого референдуму Російська Федерація грубо порушила міжнародне право та принципи Ради Європи.

Так званий «референдум» 16 березня та анексія Криму були неодноразово засуджені Радою Європи, зокрема Комітетом міністрів, Венеціанською комісією, Парламентською асамблеєю, а також Генеральною асамблеєю ООН.

Ми хочемо підкреслити, що регулярні порушення фундаментальних цінностей Ради Європи — поваги до прав людини та верховенства права — мають довгострокові наслідки не лише для стабільності Чорноморського регіону. Вони загрожують демократії на Європейському континенті, створюючи шкідливі прецеденти для інших держав».

Також пані Лілія запросила колег з Конгресу місцевих і регіональних влад до співпраці, спрямованої на деокупацію Криму та подолання жахливих наслідків незаконної та безвідповідальної політики Російської Федерації на території українського півострова.

А поки готуємося до останнього дня 40-ї сесії!