Екологічна ситуація поблизу заповідника «Асканія-Нова» потребує законодавчого врегулювання

Херсонська обласна рада продовжує працювати над покращенням екологічної ситуації поблизу Біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Нагадаємо, з січня місяця дикі птахи отруїлися препаратами з діючою речовиною бродіфакум, що використовують для боротьби з гризунами на полях аграрії, зокрема поблизу «Асканії-Нової».

У березні Херсонська обласна рада звернулася до центральних органів влади стосовно вдосконалення законодавства у сфері застосування пестицидів і агрохімікатів. За результатами звернення при Міндовкіллі утворено робочу групу, завдання якої – оперативно вирішити питання недопущення загибелі диких тварин при веденні сільського господарства.

Окрім того, на виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію Указом Президента України від 19.03.21 №104/2021, Міндовкілля спільно з центральними органами виконавчої влади та профільними науковими установами розробляється комплекс заходів з підвищення рівня хімічної безпеки на території України, включаючи і поводження із пестицидами та агрохімікатами.

Депутатський корпус Херсонської обласної ради сподівається на підтримку законодавчих ініціатив, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері забезпечення належного рівня хімічної безпеки на території Херсонської області.

Сайт Херсонської облради