Енергетична криза вдарила по тарифам на воду та пасажирським автоперевезенням у Новій Каховці

Міська влада у Новій Каховці вимушена з початку нового року переглянути в бік збільшення тарифи на водопостачання та водовідведення і пасажирські перевезення у територіальній громаді.

Про це сьогодні, 6 грудня, на щотижневій апаратній нараді заявив міський голова Володимир Коваленко, повідомляє Online НК.

Різке збільшення вартості газу, електроенергії, паливо-мастильних матеріалів і, як наслідок цього, збільшення собівартості комунальних послуг, які надають мешканцям громади підприємства комунальної сфери, вичерпали можливості стримування зростання комунальних тарифів.

За 2021 рік з міського бюджету на підтримку та розвиток комунальних підприємств і установ виділено:

  • КП «Міський водоканал» 9,2 млн. грн.;
  • ПКП «Автоцентр» 6 млн. грн. за пільгові перевезення та компенсацію різниці у тарифах на перевезення;
  • На медичні установи міста – 13 млн. 347 тис. грн.

Але у звязку з лавиноподібним зростанням вартості енергоносіїв в Україні для їх оплати у комунальній сфері Новокаховської МТГ на 2022 рік потрібно додатково вишукати у міському бюджеті більше 40 млн. грн.!

А ще й до кінця не з’ясовані всі джерела наповнення бюджету міста і їх обсяги (податок з доходів фізичних осіб, акцизні податки на тютюн та пальне, на алкоголь – ще в стадії узгодження).

Тож «запасу» у міському бюджеті для продовження політики стримування зростання тарифів на водопостачання та вартості пасажирських перевезень на території громади вже немає. Тож, на жаль, їх суттєве зростання неминуче…