Фейкові новини про відсутність кисню у Новокаховській ЦМЛ спростували на брифінгу в ОДА (відео)

Вчора на інтернет-сайтах Херсонщини поширили повідомлення про те, що у центральній міській лікарні міста Нова Каховка нібито не вистачає кисню для лікування хворих на COVID-19. Однак, вказана ІНФОРМАЦІЯ НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ. Усі пацієнти лікарні, які цього потребують, отримують кисневу підтримку у повному обсязі.

Крім того, на найближчій сесії Новокаховської міської ради додатково розподілять субвенцію з державного бюджету на забезпечення лікарні медичним киснем. Про це сьогодні, 19 листопада, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан.

Тому звертаємося до населення і до представників ЗМІ! Будь ласка, не поширюйте паніку!

Обласна влада щосили бореться за життя наших громадян, ми докладаємо зусиль для того, аби стримувати розповсюдження хвороби в області! Медичні працівники, служби працюють в посиленому режимі. Тому просимо громадян зберігати спокій та перевіряти інформацію.

Команда облдержадміністрації працює над збільшенням спроможності лікарень області у боротьбі з COVID-19:

– На цьому тижні  за кошти обласного бюджету придбано 25 апаратів ШВЛ, а також отримано один апарат в рамках гуманітарної допомоги;

– Придбано 46 кисневих концентраторів за рахунок державного бюджету;

– На сьогодні в закладах охорони здоров’я визначених для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою проведені заходи щодо перепрофілювання та збільшення ліжкового фонду до 2164 ліжок, 18,06% ліжкомісць зайнято хворими.

– На 19 листопада на лікуванні перебуває 391 хворих, з них 183 хворих отримує централізовано кисень, що становить – 46,8%.

Допомогти лікарям та всій області перемогти епідемію може кожен – дотримуючись правил карантинного режиму!

На жаль, за останню добу в Україні, і зокрема на Херсонщині, зафіксовано антирекорди за кількістю нових хворих на коронавірус.

​​13 357 осіб захворіли по всій країні, з них 322 хворі – в нашій області.

Наразі на Херсонщині 7 946 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:

  • 3190 людей побороли недуг;
  • 4588 людей інфіковані COVID-19;
  • 168 людей померли.

Крім того, для проведення ПЛР тестувань в області наявні 15 886 тест-систем.

Освіта:

Всього в школах області захворіли на COVID-19 66 учнів та 58 вчителів і працівників шкіл. На самоізоляції 2857 учнів та 112 вчителів та працівників шкіл.

  • 39 загальноосвітніх закладів частково залишаються на дистанційній роботі;
  • повністю на дистанційній роботі Чорнянська ЗОШ та Кам’янський заклад середньої освіти Каховського району, Скадовська ЗОШ «Академія творчості», Скадовський НВК «Академічна гімназія»;
  • професійно-технічні заклади здійснюють навчання на змішаній формі;
  • на частковій дистанційній роботі залишаються 12 закладів дошкільної освіти;
  • повністю переведено на карантин:
  • дитячий садок «Журавлик» у Голопристанському районі; Михайлівський заклад дошкільно освіти Скадовського району і 3 дитячі садочки у м. Скадовську.

Звертаємося до жителів Херсонщини:

Якщо ми всі будемо свідомо дотримуватися умов карантину, тоді зможемо зменшити інтенсивність поширення коронавірусної хвороби. Закликаємо вас не бути легковажними і чітко дотримуватися рекомендацій МОЗ та норм карантину:

– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;
– носіть захисну маску в громадських місцях;
– уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.