ФСБ не полишає спроб вербування: СБУ закликала українців уникати поїздок до Росії

Контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала чергову спробу вербування українців спецслужбами Росії – ФСБ звинуватила киянина, після чого запропонувала йому конфіденційну співпрацю на шкоду українській безпеці. Про це повідомляє zik.ua з посиланням на пресслужбу СБУ. 

“Особливий інтерес для росіян становлять військові, співробітники стратегічних воєнних підприємств, громадяни, які мають доступ до державних секретів у сфері безпеки та оборони. СБУ в чергове закликає громадян бути пильними та уважними і за можливості уникати поїздок до Росії, на тимчасово непідконтрольні території Донбасу та до Криму”, – наголосили в пресцентрі Служби безпеки України.

Так, нещодавно у міжнародному аеропорту Волгоградської області співробітники ФСБ РФ затримали менеджера однієї зі столичних компаній у сфері поставок і ремонту комплектуючих для військової та цивільної авіації. Російські спецслужби звинуватили його у незаконних поставках військової техніки для ЗСУ, підтримці націонал-фашистського руху та підриві обороноздатності Росії.

Після чого, співробітники ФСБ запропонували чоловіку уникнути покарання в обмін на конфіденційну співпрацю з ними. За попередньою інформацією, чоловік повинен був збирати та передавати Росії інформацію про військові поставки для української армії.

Через деякий час киянин отримав електронний лист, у якому зазначалося, що його в Росії оголошено у розшук начебто через контрабанду комплектуючих до винищувачів. За даними пресцентру СБУ, щоб владнати ситуацію, українець повинен співпрацювати з ФСБ.

У зв’язку з цим Служба безпеки України закликала громадян уникати поїздок в Росію та на непідконтрольні Україні території.

Також у відомстві нагадали, що державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років. Однак, від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які не шкодили державній безпеці і добровільно повідомили правоохоронцям про обставини вербування.