Об’єднана громада може бути успішною: каховчани переймали досвід у новокаховчан

Минулого тижня депутати, колишні керівники підприємств, активні громадські діячі міста Каховка, що на Херсонщині, завітали до Новокаховської ОТГ.

Гості зустрілися із мером Нової Каховки Володимиром Коваленком, аби той поділився досвідом створення успішної міської ОТГ.

Знайомство розпочали з міського Палацу культури на центральній площі міста, повідомляє “Каховська зоря“. Тут же поспілкувалися з представниками Новокаховського радіо ФМ, передачі якого слухають і у нашому місті. На жаль, Каховка свого радіо не має. Ось вам і перша показова відмінність.

Володимир Коваленко розповів, як вдалося відродити зруйнований пожежею Палац культури та зберегти творчі колективи в селах. Але особливу зацікавленість каховчани проявили збереженню пам’ятників, зведених на території міста в минулому столітті, зокрема за часи радянської влади. За словами очільника міста, для Нової Каховки ця тема – особлива, а влада і громада в цьому питанні – однодумці. Поки він керує містом – День Перемоги відзначатимуть, а пам’ятники доглядатимуть, адже Нову Каховку, в тому числі, будувало багато колишніх солдат, що повернулися з фронту та майже кожна родина зазнала у війні втрат.

Поговорили з Коваленко й про причини, з яких Нова Каховка в багатьох питаннях управління містом, переганяє нашу владу:

“Багато популізму шкодить громаді. Важливий елемент в роботі міського голови – порозуміння з депутатським корпусом. Я завжди закликаю депутатів обговорювати кожне питання і шукати розумні рішення, які принесуть користь громаді. А щоб знати, що потрібно людям, я вранці йду пішки на роботу, а ввечері – так само додому. Зустрічаю людей, цікавлюся їх проблемами. Вони відверто мені розповідають різні життєві ситуації. Їм не потрібно чекати особистого прийому – завжди віддаю перевагу живому спілкуванню. І того ж дня з моїми заступниками, з керівниками відділів чи підприємств ми починаємо шукати рішення. Кожного місяця проводжу 2-3 зустрічі на виробничих підприємствах, в бюджетних структурах, в закладах освіти і культури. Тим більше, тепер до нас приєдналися ще Козацьке й Веселе. Та й до цього суботу і неділю я присвячував спілкуванню з мешканцями сіл. А тепер – тим більше», – поділився Володимир Коваленко.

По завершенню зустрічі Володимир Коваленко та його заступники провели для каховчан екскурсію містом, щоб ті на власні очі побачили зміни, що відбуваються у місті: відремонтовані дороги, оновлені тротуари, парки, міські пам’ятники, висаджені молоді дерева, новобудови по вул.Горького і проспекту Перемоги, сучасне освітлення і доглянуті території міських ОСББ. До речі, за словами голови Нової Каховки до 30% капітального будівництва всієї області наразі припадає на Нову Каховку. Завершили екскурсію відвіданням архітектурних прикрас міста – ТРК Прем’єр, яхт-клубу «Максим Марин», «Катрін», бази відпочинку «Заплава».

Підбиваючи підсумки зустрічі, Коваленко вкотре наголосив, що розвиток міста не залежить лише від одного мера, необхідна команда однодумців. Він впевнений, що і у Каховці є люди, які можуть принести їй позитивні зміни. Як приклад, каховчанин Віталій Немерець, який з 2015 року входить до складу Новокаховського виконавчого комітету і співпрацю з яким Коваленко вважає досить плідною. Тож і у нас є потрібні люди і здібні кадри, головне зібрати команду однодумців та не розпочинати політичні чвари – тоді для нашої Каховки все стане можливим.