Громадських обговорень щодо розмірів місцевих податків і зборів у Новокаховській МТГ більше не буде

У грудні минулого року Верховний Суд у складі суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду постановив, що рішення органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів не підпадають під дію Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Інформацію про це розміщено на сайті Асоціації міст України, повідомляє Online НК.

Верховний суд визнав, що ці рішення місцевих рад є нормативно-правовими актами з питань оподаткування місцевими податками та зборами, які приймаються на підставі, за правилами і на виконання відповідних приписів Податкового кодексу України й оприлюднюються в установленому цим Кодексом порядку.

Указані рішення не належать до регуляторних актів у розумінні Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», у зв’язку з чим цей Закон не поширює свою дію на такі рішення загалом і, зокрема, у 2017 та 2018 роках.

У своїх рішеннях Верховний Суд зазначив, що податкові відносини не належать ні до господарських відносин, ні до адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб’єктами господарювання, про які йдеться в Законі України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Податкові правовідносини, як окремий і самостійний вид відносин, унормовані Податковим кодексом України, положення якого можуть бути змінені виключно шляхом внесення змін до нього відповідними законами України.