Гуртківці Новокаховсько будинку дитячої творчості мандрують під парусами

27 червня у Новій Каховці члени гуртків “Судомоделізм” та “Вітрильного туризму” будинку дитячої творчості відправились у багатоденну парусну регату.

Перепетії перших трьох днів річкового походу редакції Online НК повідомив керівник гуртка Ігор Чернишев.

День перший

27.06.2021 –  Екіпаж “Вітрильного туризму” відправився на приєднання до регати “Козацький шлях”. Загалом, весь похід під вітрилами складе 9 діб.

День 1: вихід, шлюзування і ось вони-вітер, хвилі, вітрила.

Пройшли 35 км. Весь день сонечко і жвавий вітер, на горизонті-гроза.

Зупинились тільки біля Червоного маяка, трохи освіжилися, невеличка розповідь про монастир і знову в дорогу.

На ночівлю зайшли в Республіканець. Підійти до берега неможливо, тому положили по 2 якорі в затишному місці ночуватимемо просто на воді.

Встигли, почався дощ, молнії десь в стороні. Поруч супровід-яхта “Любава” та ще одна яхта, всі поцікавилися у кожного як справи – у всіх все ОК.

Задраїлись в трюмі, як і завжди в походах: головне вчасно підкріпитися і звісно ж спогади. Через годину все вщухло. Готуємось до першої ночі.

28 червня в Республіканці урочисті заходи до Дня Конституції, подивимось з води, покажемо себе. До з’єднання з регатою ще 2 дні та 30 км шляху.

P.S. Ранок чарівний: сонечко, ніщо не ворухнеться, тільки спів пташок та плескіт риби.

День другий

28.06 – День Конституції. Республіканець – це місце де знаходилась Камянська Січ і де похований кошовий отаман Кость Гордієнко, який разом з Пилипом Орликом розробляв першу Конституцію. 300 років тому.

Вийшли в подальшу путь, як раз, в час підйому прапора України на його могилі. Хлопці вишикувалися, проспівали Гімн. Віддали шану і далі-попереду ще 35 км. шляху.

Вітер гарний, рівний, попутній,сяє сонечко. Влаштували перегони з судном підтримки -“Любава”. Цього разу вони перші. Відстань подолали, майже граючи, за 3,5 години. Це дуже гарна швидкість, скоро так не буде.

Прибули на місце зустрічі з регатою “Козацький шлях” – Гаврилівську затоку. Поки ми мандрували затокою “Любава” підшукала місце стоянки. Пришвартувалися поруч і на екскурсію до родинного маєтку Фальц-Фейнів. Ну як до маєтку, до залишків…

Екскурсію провів капітан “Любави” – Олександр Панюшкін, символічно, 9 років тому, він таким же хлопцем був тут. Ходимо, згадаємо минуле. Олександра тоді так захопив маєток, що він почав цікавитися діяльністю відомого земляка. Розповідав і про фамільний склеп і про Асканію і про зимовий сад з акваріумом, про скульптури з Італії і ще багато чого.

Ось такий “день історії”вийшов. 29.06 стоїмо цілий день на місці, готуємося до перегонів, проводимо ремонт та прибирання і звісно ж купатися до схочу.