Херсон у крижаній пастці: падає гілля, проблеми з громадським транспортом

Сьогодні зранку, 28 грудня, Херсон в ожеледиці, льодом укриті навіть дерева та кущі. Більшість херсонців не змогли вчасно доїхати на роботу, хтось взагалі залишився вдома.

Зранку маршруток мало й вони забиті, тролейбуси не їздять — обмерзла контактна мережа, повідомляють місцеві ЗМІ. Але профільний заступник мера обіцяє, що тролейбуси з’являться на дорогах за одну-півтори години.

«Погода нам подарувала трохи дощу і ожеледь. На даний час виникли перебої у роботі тролейбусів, обледеніли контактні мережі. Наразі тривають роботи по очистці ліній і вже за 1 — 1,5 почнуть курсувати тролейбуси. В даний момент проводиться робота з перевізниками на годину пік мобілізуємо всі маршрутні автобуси. Температура змінюється з мінусової на плюсову, і навпаки, тому будьте обережні», — попередив в.о. замера Херсона В’ячеслав Білковский.

Але треба бути обережними не тільки на ожеледиці. Є кілька випадків, коли з дерев падає гілля, не витримуючи вагу льоду.

Рятувальники попереджують: 28 грудня у південних, вночі і у Вінницькій, Хмельницькій та Чернівецькій областях, вдень і у центральних та східних областях значні опади у вигляді снігу та мокрого снігу (приріст снігового покриву 10-20 см), налипання мокрого снігу; у південній частині, вдень і в центральних областях мокрий сніг та дощ, ожеледь; в Україні, крім західних та північних областей, пориви 15-20 м/с, хуртовини, снігові замети; на дорогах країни ожеледиця (I рівень небезпечності, ЖОВТИЙ).

Такі погодні умови можуть спричинити порушення руху транспорту та відключення енергозабезпечення населених пунктів.