Херсонщина єдина в країні, де протокол з виборів до облради суд визнав недійсним

Вчора, 10 листопада, Одеський апеляційний суд залишив без змін рішення Херсонського окружного адміністративного суду щодо визнання недійсним протоколу обласної ТВК з результатами виборів до обласної ради і вимогою перерахувати результати голосування в декількох округах.

Нагадаємо, Феміда зобов’язала Херсонську обласну ТВК здійснити повноваження Бехтерської сільської ТВК та Каховської міської ТВК щодо встановлення підсумків голосування у межах частини територіального виборчого округу №5 та №3. Крім того, мають бути  перераховані голоси на 32 виборчих дільницях в межах даних округів, у звязку з виявленням порушень виборчого законодавства під час підрахунку голосів.

Таке рішення суд прийняв після визнання фактів чисельних порушень виборчого законодавства під час підрахунку голосів на вказаних виборчих дільницях.

Нагадаємо також, що дії Херсонської обласної ТВК щодо складання протоколу про результати виборів депутатів Херсонської обласної ради від 6 листопада 2020 року визнано протиправними, а протокол недійсним.

Коментар редакції Online НК: від швидкості вирішення цього спірного питання залежить визначення декількома депутатами Новокаховської міської ради місця своєї подальшої депутатської роботи. Адже вони окрім мандата депутата міської ради, вибороли ще й мандат депутата Херсонської обласної та Каховської районної рад.

Також і час проведення першого засідання Новокаховської міської ради нового скликання в певній мірі тепер залежатиме від оперативного перерахунку голосів на 32 виборчих дільницях та затвердження нового протоколу обласної ТВК з результатами виборів до Херсонської обласної ради.