Херсонщина близька до переходу із зеленої зони до помаранчевої

Про це під час брифінгу розповів головний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. Показник захворювання на коронавірус на Херсонщині – 84 людини на 100 000 населення за останні 2 тижні. Це означає, що незабаром область може потрапити до помаранчевої зони.

“Із курортним сезоном не пов’язаний ріст захворюваності, бо за весь період не було зафіксовано жодного масового спалаху хвороби. Хоча це було в інших областях. Тому літньо-оздоровча кампанія минула добре, ми зробили відпочинок людей безпечним, це – великий здобуток. На рівень захворюваності вплинуло насамперед те (і з початку липня ми очікували сплеску хвороби), що у нас є 2 КПВВ, де проходили без тестувань протягом тривалого періоду багато людей. За добу було до 3 000 людей в обидва боки. У Криму захворюваність на коронавірус почала зростати з кінця травня, там і зараз по 500 випадків на добу, тому можна сказати, що це вплинуло на збільшення кількості хворих на Херсонщині”, – розповів Юрій Ромаскевич.

Також він звернув увагу журналістів на ситуацію, яка склалася в містах Херсонщини. Найбільші адміністративно-територіальні одиниці мають найвищий рівень захворюваності: Білозерка – 174, Херсон – 141, Гола Пристань – 122, Олешки – 115, Генічеськ – 81, Скадовськ – 75.

З такими показниками обласна комісії ТЕБ та НС вже скоро може прийняти рішення про перехід з зеленої до помаранчевої зони.