Херсонщина готується до можливого погіршення погодних умов

Найближчим часом на Херсонщині очікується погіршення погодних умов. Синоптики обласного центру з гідрометеорології з 21 грудня прогнозують зниження температури до мінус 8 градусів Цельсія вночі, а також можливий сильний вітер, мокрий сніг та ожеледиця.

Тому сьогодні під час засідання селекторної наради, яку провів голова ОДА Геннадій Лагута, порушили питання вжиття заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій під час зимового періоду.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Олексій Сулімов розповів, що вже відпрацьовано порядок взаємодії органів місцевої влади з рятувальниками, Нацполіцією та службою автодоріг у Херсонській області при виникненні надзвичайних ситуацій та аварій.

Для розчищення доріг та буксирування транспортних засобів планується залучити техніки:

  • ДП “Херсонський облавтодор” – 80 одиниць техніки. Це 18 піскорозкидувачів, 1 солерозподілювач, 15 навантажувачів, 14 автогрейдерів, 1 роторний снігоочищувач, а також 31 одиниці іншої техніки;

  • ГУ ДСНС у Херсонській області – для буксирування транспортних засобів цілодобово чергує 3 тягачі, а також 42 одиниці техніки. У разі необхідності рятувальники готові залучити додаткову техніку;

  • органами місцевого самоврядування планується залучити 444 одиниці техніки для розчищення доріг, а також 70 одиниць важкої техніки для буксирування автомобілів.

Олексій Сулімов додав, що техніка ДСНС та облавтодору першочергово залучатиметься для розчищення від снігу доріг державного значення.

Запас матеріального резерву паливно-мастильних матеріалів становить 206,6 тонни пального.

Тож за результатами розгляду зазначеного питання на селекторній нараді райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування рекомендовано:

  • при формуванні бюджетів на 2022 рік передбачити на належному рівні обсяги резервних фондів місцевих бюджетів;

  • переглянути обсяги наявного матеріального резерву паливо-мастильних матеріалів на місцях та їх поповнення за необхідності;

  • перевірка технічного стану та можливості оперативного залучення техніки до ліквідації наслідків негоди;

  • забезпечення в межах новоутворених районів своєчасний збір, опрацювання та доведення до керівництва області через чергові служби оперативної інформації щодо обстановки на місцях.

За матеріалами сайту Херсонської ОДА