Херсонщина: проходження піку захворюваності на COVID-19 ще не перемога над хворобою, – брифінг в ОДА

За минулий тиждень на Херсонщині зафіксоване зменшення кількості виявлення хворих на коронавірус та рівня госпіталізації. Стабілізація цих показників є першим позитивним сигналом проходження піку захворюваності та початку розвантаження медичної системи.

Про це вчора, 16 листопада, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив перший заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв.

Він зазначив, що наразі у закладах охорони здоров’я області перебуває 1421 особа. Це становить 56% зайнятих ліжкомісць. З них 263 особи мають підозру на COVID-19.

Стан хворих з підтвердженим COVID-19:

  • Середнього ступеня важкості – 1076 осіб,
  • Важкого ступеня важкості – 82 особи. 58 осіб на ШВЛ.

Для проведення ПЛР тестувань в області наявні 38 352 тест-системи.

В області вже використано понад 554 тисячі доз вакцин від коронавірусу.

Стабілізація ситуації із захворюванням ще не перемога над хворобою, коронавірус не зник. Тому потрібно продовжувати нарощувати темпи вакцинації та дотримуватись карантинних обмежень.

Для тих, хто наразі хворіє та має підтверджений лікарем діагноз COVID-19, МОЗ спільно з Мінцифрою та НСЗУ планують запустити цифровий сертифікат про одужання. Зараз він знаходиться в бета-тестуванні.

Це документ в електронній формі, що підтверджує одужання особи від коронавірусної хвороби. Його зможуть сформувати громадяни самостійно в Дії. Сертифікат містить QR-код. Лікарі наразі НЕ можуть формувати сертифікати про одужання, лише громадяни самостійно за допомогою сервісу Дія.

Цей документ можна буде використовувати як усередині країни, так і для подорожей за кордон.

Про офіційний запуск цього цифрового документа буде повідомлено на офіційному порталі МОЗ.