На Херсонщині очікується температурний стрес

За прогнозами Херсонського обласного центру з гідрометеорології, в період з 9 по 15 липня 2021 року на території Херсонської області очікуються доволі високі температури повітря.

Про це повідомляє в соціальній мережі начальник Херсонського ЦГМ Юрій Кіріяк.

Їх максимальні значення в години пік будуть перевищувати 35 градусів і враховуючи, що на передодні у нас був доволі вологий період ми прогнозуємо, що в часи максимального температурного навантаження вологість повітря буде вищою, ніж зазвичай і це створить ситуацію певного дискомфорту для мешканців міста та області.

Так, за розрахунками розробників індексу температурного стресу «Humidex», при температурі повітря 32 градуси і вологості повітря 55 відсотків, людський організм знаходиться в стані незначного дискомфорту. А при температурі повітря 35 градусів і більше та вологості повітря більше 55 відсотків, людський організм знаходиться в стані значного температурного стресу, що може призвести до погіршення стану здоров’я, особливо у людей з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи.

Наші дослідження проведені у 2015 році засвідчили, що у 2010 році, коли спостерігалась ситуація подібна до ситуації 2021 року і показники температурного стресу були схожі на ті, які ми прогнозуємо на 2021 рік, кількість викликів машин швидкої медичної допомоги в літні місяці збільшувалась в середньому на 10 відсотків, а у серпні 2010 року, коли із 31 дня 10 днів були з незначним дискомфортом, а 16 днів зі значним дискомфортом, кількість викликів машин швидкої медичної допомоги збільшилась у порівнянні з середніми значеннями за серпень в інші роки на 1245 викликів, що на 15 відсотків більше ніж зазвичай у серпні.

Враховуючи наведену інформацію, просимо мешканців міста та області бути уважними та обережними, не перебувати на вулиці в часи пікових денних температур і дбати про своє здоров’я.