На Херсонщині посилюється боротьба з тіньовим використанням найманої праці

Боротьба з використанням незадекларованої праці на Херсонщині стала предметом обговорення під час засідання щотижневої селекторної наради під керівництвом очільника області Сергія Козиря.

З метою наповнення місцевих бюджетів та зниження рівня використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин запроваджено масштабну інспекційну кампанію суб’єктів господарювання, які у своїй господарській діяльності мають ризик використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Як повідомила Яна Скуратовська, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області, за результатами проведених з 1 липня по 7 липня заходів контролю 12 суб’єктів господарювання, вже виявлено 69 найманих працівників, з якими не було укладено трудові договори.

Сергій Козир наголосив на необхідності залучення до співпраці органів місцевого самоврядування задля зниження рівня використання незадекларованої праці на території області та збільшення рівня надходжень до місцевих бюджетів.

Слід зазначити, що за 6 місяців поточного року інспекторами праці проведено 222 інспекційних відвідувань з питань оформлення трудових відносин, за результатами яких встановлено 117 роботодавців, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин. Виявлено 499 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин.

Також з роботодавцями області проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота, щодо переваг офіційного працевлаштування робітників та необхідності дотримання вимог законодавства про працю. Так, за 6 місяців 2021 року проведено 2962 відвідувань роботодавців з метою інформування його та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.

У результаті інспекційних відвідувань та проведеної інформаційно- роз’яснювальної роботи було укладено трудові договори з 2870 працівниками.

За матеріалами сайту Херсонської ОДА