На Херсонщині стартував п’ятий етап вакцинації проти COVID-19, – брифінг в ОДА

Сьогодні, 22 липня, голова Херсонської ОДА Сергій Козир спільно з головним державним санітарним лікарем області Юрієм Ромаскевичем провели брифінг для місцевих журналістів з нагоди старту в Україні п’ятого етапу вакцинації.

Головний санітарний лікар наголосив, що всі вакцини проти COVID-19, які використовуються в Україні – схвалені ВООЗ для екстреного застосування. Вони безпечні та ефективні.

«Якщо брати країни з високим рівнем щеплення, кількість вакцинованих людей, що захворіли становить 4-5%. Людей, що мають важкий перебіг хвороби серед вакцинованих – 1-2%. Це дуже серйозні речі. Ми вакцинуємо тими ж вакцинами, що і в Англії, Франції, Польщі», — наголосив Юрій Ромаскевич.

Очільник області Сергій Козир зазначив, що з початком п’ятого етапу вакцинації в Україні щепитися може кожен охочий.

«Не потрібно записуватися в «Дії». Ви можете обрати найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації та щепитися. Вакцини є всі у достатній кількості», – зауважив Сергій Козир.

Наразі в Україні щеплять такими препаратами:

  • AstraZeneca (в т.ч. SKBio та Covishield);
  • Coronavac/Sinovac-Biotech;
  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech;
  • Spikevax/Moderna.

«Зараз не можна гаяти час. Втрачений час – це втрачене потім життя. Це вибір для громадян між вакцинацією та апаратом штучної вентиляції легень», – підсумував Юрій Ромаскевич.

Більше про COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua.