Херсонська ОДА надала роз’яснення щодо розбіжності у показниках з МОЗ відносно померлих від COVID-19 в області

Минулої суботи, 6 листопада, департамент охорони здоров’я Херсонської ОДА та МОЗ України оприлюднили протиречиві дані відносно померлих від COVID-19 в лікарнях області за добу. Про це повідомили ряд місцевих ЗМІ.

Так, за статистичними даними МОЗ України померлих на Херсонщині за добу від коронавірусної хвороби було 144. А за даними департаменту охорони здоров’я ОДА в області від COVID-19 померли 17 осіб.

Вчора, 8 листопада, заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області, дав роз’яснення з цього приводу:

“Хочу прокоментувати ситуацію, що склалася з розбіжністю між статистичними даними МОЗу та Херсонської ОДА. На вихідних була значна розбіжність між кількістю померлих від коронавірусу.

У зв’язку з великим навантаженням, лікарі вносять дані у спеціальну програму одразу за тиждень, а не кожного дня. З цієї програми бере інформацію МОЗ.

А ОДА бере інформацію від Обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики. Там відповідальний працівник подає щоденні дані.

Ситуацію вже вирішують з лікарями, щоб дані подавалися коректно, а статистика була однакова і на МОЗ, і на сайті Херсонської ОДА”.

      Читати також: Прес-служба МОЗ України допустилась помилки в інформації про померлих за добу від COVID-19 на Херсонщині