Ігор Колихаєв не байдужий до проблем села

«Ігор Колихаєв  не байдужий до проблем села», – Тетяна Мельник,   директор Дудчанського навчально-виховного комбінату  в Новоронцовському районі.

Я хочу подякувати Ігорю Колихаєву за ту допомогу, яку він постійно нам надає. Ще три роки тому для дитячого садку придбали двоярусні ліжка. До того там стояли просто жахливі меблі. Завдяки його допомозі нам вдається вже третій рік різноманітити харчування дітей.

Наш колектив жваво відреагував на заклик Ігоря Колихаєва, який казав раніше і продовжує повторювати: «Хочеш змін – почни з себе». Ми створили декілька проектів: «Посади сад», «Життя без пластику», «Життя без сміття», «почисти криницю» і багато інших. До всіх цих проектів долучились діти, батьки, вчителі. Ми отримали суттєву підтримку від Ігоря Колихаєва на реалізацію цих програм.

Я переконана, що треба голосувати за Ігоря Колихаєва тому, що він людина – не байдужа до проблем села, до проблем дошкільників, учнів, дорослих, людей похилого віку. Він знає життя на селі і розуміє його мешканців, як ніхто інший.

Людина розумна, поміркована, людина, яка бачить Україну квітучою, а села Херсонщини заможними має бути народним депутатом, має представляти наші інтереси у Верховній Раді України.

Ні у якому випадку не можна залишати все по-старому. Люди на селі зараз не живуть, а виживають. Діти успішно навчаються у школі, мають досягнення, та замість продовжувати навчання – їдуть за кордон заробляти, аби прогодувати родину. Будівля школи і дитячого садку 50-х років минулого сторіччя побудови – там не можна навчатись. Це катастрофа, а вся відповідальність і витрати покладені на плечі сільської ради. А коштів не має, бо вони йдуть у державу, а не залишаються у громаді.

Ці питання потрібно вирішувати на законодавчому рівні. Тож у Верховній Раді потрібні депутати небайдужі, які мислять по-новому, відповідальні і знають про наші біди не з чуток.

Ми віримо, що Ігор Колихаєв пройде до Верховної Ради і тому хочемо дати йому декілька наказів.

По-перше, внести зміни до Закону про освіту у тій частині, що стосується фінансування сільських шкіл. Державна субвенція – це добре, але у ній не передбачені кошти на утримання технічного персоналу, ремонти шкіл, опалення (часто-густо вугіллям, дровами). Сільська і районна ради можуть так-сяк профінансувати і «дотягти» заробітну плату технічних працівників шкіл і дитячих садків лише на 50%, а решта?

По-друге, Україна має мати програму «Молодий спеціаліст». Ті, хто закінчили університет, інститут, мають необхідну професію повинні працювати в Україні, а не поневірятись світами. Їм потрібно тут давати робочі місця, забезпечувати житлом. Молоді педагоги, лікарі мають отримувати гідну заробітну платню, яка відповідає рівню їх кваліфікації, а не на рівні технічного працівника. Це не логічно.

По-третє, селу потрібні інвестиції. Село не може розвиватись лише за рахунок благодійності. Сьогодні потрібна програма, Закон про розвиток села: не буде українського села – не буде українського міста, не буде і самої країни.

По-четверте, у селі потрібно доступне паливо для соціально незахищених сімей. Дуже складно малозабезпеченим людям, соціально вразливим забезпечити себе опаленням, особливо коли йде мова про вугілля, дрова. На зимовий період це вартує дуже дорого для таких родин.

Це лише перші наші накази Ігорю Колихаєву як майбутньому народному депутату Верховної Ради. Ми всі підтримаємо його і впевнені, що людина, яка знає село, знає його людей і їх тяжку працю дбатиме про Україну і допоможе нам усім разом вирішити наші болючі проблеми. Ми всі йому допоможемо, бо нам тут жити.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial