Інспекція у справах захисту прав споживачів Новокаховської громади інформує про запитання від споживачів

Інспекція у справах захисту прав споживачів Новокаховської громади Херсонщини інформує про приклади вирішення суперечок між споживачами та надавачами споживчих послуг на підставі вимог чинного законодавства України, повідомляє Online НК.

Щоразу на конкретних прикладах інспекція у справах захисту прав споживачів нагадує основні законодавчі норми щодо придбання товару, повернення неякісного виробу, норми поведінки обох сторін під час надання послуги та ще багато чого цікавого.

Минулого тижня у споживачів виникали наступні питання:

Запитання: Пройшло лише 2 дні як придбав смартфон, можу сказати, що зарядки вистачає лише на добу. Магазин наполягає на відправленні товару до СЦ, але не пройшло 14 днів з моменту покупки, чому не міняють на якісний?

– Згідно ст.9 ЗУ «Про захист прав споживачів» поверненню та обміну підлягає річ, яка не була у використанні, збережено упаковка, товарний вигляд тощо. Ви користувались товаром, в якому проявився недолік, причину цього визначає лише СЦ. Він або усуває недолік або складає акт про неможливість усунення недоліку. Згідно цього припису магазин проводить обмін товару згідно ст.8 ЗУ «Про захист…».

Запитання: Протягом півроку проявляється недолік оправи окулярів – постійно випадає скло, вже тричі здавала на ремонт. Чи можу я вимагати заміни неякісної оправи?

– Якщо продавець не може усунути недолік, який проявляється знов і знов після ремонту, ви маєте право вимагати заміну товару на якісний або повернення грошей п.1.3 ЗУ «Про захист…».

Запитання: Придбано пилосос, під час роботи б’є струмом. СЦ надав висновок, що товар в робочому стані та надав поради по використанню, тобто пилососити менш статичні поверхні. Чи маю я право відмовитись від товару, використання якого небезпечне для здоров’я мого та моїх близьких?

– Згідно п.1 ЗУ «Про захист…» споживач під час придбання, замовлення або використання продукції для задоволення своїх потреб має право на:

  • захист своїх прав державою;
  • належну якість продукції та обслуговування;
  • безпеку продукції;
  • необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);
  • відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону та інше (далі по тексту статі).

Запитання: Придбана пральна машинка під час прання не нагріває воду, ми лише спробували провести «холосте» прання. Нам пропанують ремонт, що за нові правила? В СЦ товар вже місяць, а ми сплачуємо кредит.

Перед тим як здати товар до СЦ, ви мали право на пральну машину з обмінного фонду. Для цього складається заява і протягом 3 днів продавець повинен вам надати виріб на тимчасове користування на час знаходження вашої пральної машини в СЦ. А в СЦ машину відправлено згідно п.9, ст8 ЗУ «Про захист…».

З початку року інспекцією у справах захисту прав споживачів на особистому прийомі прийнято понад 85 споживачів та 36 скарг розглянуто за телефоном, всього на суму 245678 грн., повернуто споживачам за неякісний товар понад 165 тис.грн., надано 37 письмові консультації споживачам з питань дотримання норм законодавства. Робота по іншим скаргам продовжується.